III Niedziela Adwentu – 12 grudnia 2021 r.

a. Niedziela Radości, Gaudete = Radujcie się!, od słów z św. Pawła: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko” (Flp 4,4-5);
b. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do Spowiedzi i Komunii św. o godz. 16.00 i wzięcie miary na strój komunijny według ustalonego porządku.
c. Panie z Parafialnej Caritas rozprowadzają świece i opłatki na stół wigilijny.

2. Zadbajmy o duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. W tym tygodniu:

a. roraty o godz. 7.00
a. spowiedź św. w godz. 6.30-8.00 oraz od 17.30-19.00
b. koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracja od g. 15.00 do 17.00
c. nowenna do Dzieciątka Jezus od czwartku w połączeniu z Mszą św. o godz. 18.00

3. Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy jutro.
4. Wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła we wtorek.
5. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00 w kolegium.
6. Modlitewne czuwanie „Pod płaszczem Maryi” w sobotę, 18 grudnia, od godz. 17.30 do 22.00.
7. II spotkanie synodalne w parafii w sobotę. Najpierw Msza św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie w sali. Przedmiotem debaty będzie drugie pytanie synodalne – Słuchanie. W jaki sposób Bóg przemawia do nas poprzez głosy, które czasami ignorujemy? W jaki sposób wysłuchiwani są świeccy, zwłaszcza kobiety i młodzi ludzie? Co ułatwia lub utrudnia nasze słuchanie? Jak dobrze słuchamy tych, którzy są na peryferiach? W jaki sposób jest włączony wkład osób konsekrowanych, mężczyzn i kobiet? Jakie są ograniczenia w naszej zdolności słuchania, zwłaszcza tych, którzy mają inne poglądy niż nasze własne? Jaka jest przestrzeń dla głosu mniejszości, zwłaszcza tych, którzy doświadczają ubóstwa, marginalizacji lub wykluczenia społecznego?
8. Skauci Europy będą rozprowadzać zrobione przez siebie ozdoby świąteczne w przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 9:30 i 11:00. Zebrane środki przeznaczą na zimowisko.
9. Na prośbę Parafian rozpoczęliśmy przygotowanie do wizyty duszpasterskiej w styczniu 2022 roku. Jeśli bieżące rygory sanitarne pozwolą, to z modlitwą i błogosławieństwem udamy się tylko do tych rodzin, które wcześniej same wyraźnie o to proszą. Zaproszenie można przekazać, wypełniając przygotowaną karteczkę wyłożoną na stoliku przy zakrystii lub drogą elektroniczną z podaniem swojego imienia i nazwiska, dokładnego adresu i numeru telefonu i mail. Po zebraniu zaproszeń i ich weryfikacji plan kolędy będzie ogłoszony po świętach Bożego Narodzenia. Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Parafia NMP Królowej Wyznawców, która jest reprezentowana przez proboszcza o. Tadeusza Suślika.
10. Parafia również i w tym roku włączyła się w akcję „Paczuszka dla maluszka". Organizuje ją Fundacja Małych Stópek, która wspiera przede wszystkim domy samotnych matek. W nawie stoi choinka z papierowymi bombkami. Można przy niej zostawić swój dar, głównie artykuły kosmetyczne i higieniczne dla mam z niemowlakami. Zbiórka potrwa do 19 grudnia. Więcej informacji na bombkach.
11. W związku z wprowadzeniem przez Ministerstwo Zdrowia od 15 grudnia br. poniższych limitów obłożenia także w obiektach sakralnych – do 30%, prosimy wiernych, aby przychodząc na liturgię zabierali z sobą certyfikat covidowy. Może się przydać w razie kontroli. Dziękujemy!