Uroczystość odpustowa

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Wyznawców obchodziła swoje Patronalne Święto w Uroczystość N.M.P. Królowej Polski dnia 3 maja br. Była to także 69 rocznica pierwszego objawienia się Najświętszej Maryi Panny w Warszawie na Siekierkach.

Kazania głosił o. dr Ignacy Kosmana OFMConv. z Niepokalanowa. Mszy św. o godz. 11.00 i procesji eucharystycznej przewodniczył o. Józef Matras, Prowincjał Polskiej Prowincji Pijarów. Adoracja Najświętszego Sakramentu – godz. 12.30 – 15.00 i godz. 16.15 – 17.15. Nabożeństwo majowe – godz. 17.30 (w kościele). Koncert organowo-wokalny „TRZY MAJOWE POLONEZY” w wykonaniu: Agnieszki Rybak – organy i Magdaleny Kwaśniewskiej-Kolado – mezzosopran o godz. 19.00. W uroczystości wzięło udział b. dużo pielgrzymów, w tym także: o. Franciszek (Waldemar Zienkiewicz) OFM z Warszawy, ks. kan. Tadeusz Jarząb z Warszawy, o. Adam Langhammer SchP z Katowic, o. Grzegorz Sucheński OFMCap. z Warszawy, o. Arkadiusz Płatek OFMConv. z Suwałk, s. Ilona (nazaretanka), p. Władysława Papis.