VI Niedziela zwykła - 13 lutego 2022 r.

1. Wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy, oraz Św. Walentego, patrona zakochanych, jutro.
2. Spotkanie synodalne w parafii w piątek. Msza św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie, którego przedmiotem będzie piąte pytanie synodalne: Współodpowiedzialni w naszej wspólnej misji.
Synodalność służy misji Kościoła, do udziału w której powołani są wszyscy jego członkowie.
Skoro wszyscy jesteśmy uczniami-misjonarzami, to w jaki sposób każda osoba ochrzczona jest powołana do uczestniczenia w misji Kościoła? Co przeszkadza ochrzczonym w byciu aktywnymi w misji? Jakie obszary misji są przez nas zaniedbywane? W jaki sposób wspólnota wspiera swoich członków zaangażowanych w służbę na rzecz społeczeństwa w różny sposób (zaangażowanie społeczne i polityczne, badania naukowe, nauczanie, krzewienie sprawiedliwości społecznej, ochrona praw człowieka, troska o środowisko itp.). W jaki sposób Kościół pomaga tym członkom przeżywać ich służbę społeczeństwu w sposób misyjny? W jaki sposób dokonuje się rozeznania wyborów związanych z misją i przez kogo?
3. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00.
4. Czuwanie modlitewne „Pod płaszczem Maryi” w sobotę w godz. 17.30-22.00.
5. W przyszłą niedzielę, 20 lutego:

a. Msza św. z udziałem przedszkolaków, o godz. 16.00,
b. katecheza dla kandydatów do bierzmowania – Rok II przygotowania o g. 16.30.

6. Zmarli:

a. KAZIMIERA NOGAT, lat 99, mieszkała przy ul. Korzennej. Jej pogrzeb w tutejszym kościele jutro, 14 lutego, o godz. 11.30.
b. ADAM TOMASZEWSKI, lat 47. Mieszkał przy ul. Grupy AK „Północ”. Jego pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Bródnowskim. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…