VIII Niedziela zwykła - 27 lutego 2022 r.

a. Rozpoczęcie 55 Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”.
b. Po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju.
c. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
d. Msza św. z udziałem dzieci, które się przygotowują do Spowiedzi i Komunii Św o godz. 16.00.

2. Zgodnie z poleceniem Metropolity Warszawskiego zbiórka ofiar na wsparcie uchodźców z Ukrainy dzisiaj i w Środę Popielcową.
3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju i moralnej odnowy narodu polskiego jutro od godz. 15.00 i Msza św. w tej intencji o g. 18.00.
4. W Środę Popielcową:

a. rozpoczęcie Wielkiego Postu i okresu Komunii świętej wielkanocnej, który będzie trwał do 12 czerwca, tj. do niedzieli Trójcy Przenajświętszej.
b. Rozpoczęcie trzydniowych rekolekcji dla uczniów szkół podstawowych w parafii.
c. Msze Święte w kościele z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia: o godz. 7.30, 18.00 i 19.30, nadto z udziałem uczniów o godz. 8.15, 9.30 i 11.00.
d. Ojciec Święty Franciszek apeluje, by środa popielcowa była dniem modlitwy i postu w intencji pokoju.
e. wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, która obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia, bez górnej granicy wieku.
f. Post ścisły, co do jakości i ilości, który obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60 roku.

5. IV przykazanie kościelne zobowiązuje, byśmy we wszystkie dni Wielkiego Postu powstrzymywali się od udziału w zabawach.
6. Wspomnienie św. Kazimierza królewicza i Imieniny naszego Metropolity, kard. Nycza w piątek.
7. Chorych i starszych w parafii nawiedzimy z posługą sakramentalną w piątek po godz. 9.30.
8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o g. 8.15 z udziałem uczniów, o godz. 17.15 i 19.30 dla ogółu wiernych. W najbliższy piątek ze względu na szkolne rekolekcje nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 8.15.
9. Modlitwa wspólnoty „Misja świętej Faustyny” w piątek od godz. 21.00.
10. Nabożeństwo w pierwszą sobotę miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.15.
11. W przyszłą niedzielę, 6 marca:

a. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania – Rok II przygotowania o g. 16.30.
b. Różaniec za zmarłych poleconych wypominkami o godz. 16.45.
c. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15.

12. Ukazał się kolejny numer Gazety Siekierkowskiej. Polecamy.
13. Zmarli:

a. Zbigniew Mazurkiewicz, l. 94, mieszkał przy ul. Bluszczańskiej, jego pogrzeb już się odbył,
b. i Włodzimierz Salamon, l. 81, mieszkał przy ul. Nadrzecznej. Jego pogrzeb u nas w piątek o godz. 13.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!....