I Niedziela Wielkiego Postu - 6 marca 2022 r.

a. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania – Rok II przygotowania o g. 16.30.
b. Różaniec za zmarłych poleconych wypominkami o godz. 16.45.
c. Gorzkie Żale o godz. 17.15.

2. Doroczne wspomnienie św. Faustyna Migueza, pijara, we wtorek, 8 marca.
3. We wtorek również Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy Bożego błogosławieństwa, w tym zdrowia, pomyślności, wiele radości i spełnienia marzeń.
4. Msza św. z udziałem chorych w piątek, 11 marca, o godz. 11.00.
5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o g. 8.15 (z udziałem uczniów), 17.15 i 19.30. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Pana Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.
6. Spotkanie synodalne w parafii w piątek. Msza św. o godz. 18.00, a po niej debata na temat dialogu w kościele i społeczeństwie. Dialog wymaga wytrwałości i cierpliwości, ale umożliwia także wzajemne zrozumienie. W jakim stopniu różne osoby w naszej wspólnocie spotykają się, aby prowadzić dialog? Jakie są miejsca i środki dialogu w naszym Kościele lokalnym? W jaki sposób krzewimy współpracę z diecezjami sąsiednimi, wspólnotami zakonnymi na danym terenie, stowarzyszeniami świeckich i ruchami itd.? W jaki sposób są rozwiązywane różnice poglądów, konflikty i trudności? Na jakie szczegółowe kwestie w Kościele i społeczeństwie powinniśmy zwrócić większą uwagę? Jakie doświadczenia dialogu i wspólnego zaangażowania mamy z wyznawcami innych religii i z osobami bez afiliacji religijnej? W jaki sposób Kościół prowadzi dialog i uczy się od innych instytucji społeczeństwa: świata polityki, ekonomii, kultury, społeczeństwa obywatelskiego i ludzi żyjących w ubóstwie?
7. Rekolekcje dla młodzieży Talitha kum prowadzone przez Przymierze Miłosierdzia w sanktuarium w sobotę i niedzielę, 12 i 13 marca.
8. IX rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową w sobotę.
9. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania – Rok I przygotowania w sobotę o g. 16.30.
10. Rekolekcje wielkopostne dla ogółu wiernych rozpoczniemy w sobotę 26 marca o godz. 18.00. Poprowadzi je ks. Sylwester Wójcik z s. Franciszką Godlewską ze Stowarzyszenia Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach. Temat duchowych ćwiczeń: Eucharystia daje życie. Trwać będą do 30 marca. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla prowadzących i nas w nich uczestniczących.
11. Przyszła niedziela będzie Dniem Pomocy Misjonarzom ad Gentes.
12. Msza św. z udziałem dzieci, które się przygotowują do I Komunii św. 13 marca o godz. 16.00.
13. Dzień skupienia dla rozeznających powołanie w Metropolitalnym Seminarium Duchownym przy Krakowskim Przedmieściu od piątku do soboty, 11-12 marca. Więcej informacji na afiszu.
14. W wielkopostnych kościołach stacyjnych trwa całodniowa modlitwa i spowiedź od godz. 6.00 do 21.00. Tegorocznemu pielgrzymowaniu będzie towarzyszyła modlitwa o pokój na Ukrainie. Wykaz tych kościołów oraz program na niedziele i dni powszednie jest w gablotach.
15. Informacja o Mszach świętych w języku ukraińskim w Warszawie zarówno w rycie grekokatolickim jak i łacińskim, jest na tablicy ogłoszeń.
16. Nasza wspólnota zakonna udostępniła dom dla uchodźców w Nieporęcie. Przebywa w nim 13 osób, pięć matek i ośmioro dzieci. Pomagamy im wraz z rodzicami naszych uczniów i przedszkolaków. Dla uchodźców, którzy zostali przyjęci przez Parafian Szkoła, Przedszkole, Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka i Parafiada organizują spotkania integracyjne w każdą sobotę od godz. 10.00 do 15.00. Dzieci mają zajęcia plastyczne, sportowe i naukę języka polskiego. Przedszkole zapewnia posiłek. Pierwsze spotkanie odbyło się wczoraj.
17. Zapraszamy wolontariuszy, którzy chcieliby wspomóc te i inne działania Parafialnego Zespołu Caritas, teraz i w przyszłości.
18. Zwracamy się również z prośbą o udostępnienie, w miarę możliwości, mieszkania dla uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet, dzieci i osób starszych. Swoją gotowość prosimy zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, w celu określenia warunków i możliwości przyjęcia ich w swoich domach.
19. Skarbona za ławkami jest przeznaczona na ofiary dla uchodźców z Ukrainy. Zebrane fundusze będą przeznaczone na załatwienie zakup konkretnych artykułów i załatwienie spraw, których potrzebują uchodźcy. Za każdy datek dziękujemy!
20. Caritas Diecezjalnej przekazaliśmy na rzecz uchodźców 11.000 złotych. Wszystkim ofiarodawcom - dziękujemy!
21. Zmarli

a. Jacek Kosiński, l. 72, mieszkał przy ul. Nadrzecznej. Jego pogrzeb u nas w środę o godz. 12.00.
b. Mieczysław Rekosz, l. 73, mieszkał przy ul. Żenczykowskiego. Jego pogrzeb już się odbył.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!....