II Niedziela Wielkiego Postu - 13 marca 2022 r.

a. List Arcybiskupa Warszawskiego na Wielki Post, pt. Kościół na synodalnej drodze.
b. Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami ad Gentes.
c. W sanktuarium odbywają się rekolekcje dla młodzieży Talitha kum prowadzone przez Przymierze Miłosierdzia.
d. Msza św. z udziałem dzieci, które się przygotowują do I Komunii św. o godz. 16.00.
e. Gorzkie Żale o godz. 17.15.

2. Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski w intencji Ojca Świętego Franciszka z racji 9. Rocznicy wyboru na Stolicę św. Piotra zostanie odprawiona jutro, 14 marca br. o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Mszy Świętej będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski Arcybiskup Salvatore Pennacchio. Do uczestnictwa w tej Mszy Świętej i wspólnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i pokoju w Ukrainie zaproszeni są wszyscy wierni archidiecezji.
3. Czwarte diecezjalne spotkanie synodalne sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich we wtorek o godz. 18.00. Polecamy.
4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o g. 8.15 (z udziałem uczniów), 17.15 i 19.30.
5. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej w sanktuarium w piątek i sobotę.
6. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
7. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP w sobotę, 19 marca.
8. Modlitewne czuwanie „Pod płaszczem Maryi” w sobotę, od godz. 17.30. Różaniec św., Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza ku czci Matki Bożej.
9. Msza św. z udziałem przedszkolaków, w przyszłą niedzielę o godz. 16.00
10. Spotkanie wiernych świeckich z Księdzem Kardynałem Mario Grechem, Sekretarzem Generalnym Synodu Biskupów przy Stolicy Apostolskiej, odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie w przyszłą niedzielę, 20 marca br. o godz. 11.00. Zachęcamy do udziału!
11. Czterodniowe rekolekcje wielkopostne w parafii dla ogółu wiernych rozpoczniemy w sobotę 26 marca o godz. 18.00. Poprowadzi je ks. Sylwester Wójcik z s. Franciszką Godlewską ze wspólnoty „Koinonia św. Pawła” w Kielcach. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla prowadzących i nas uczestników. Program na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
12. W wielkopostnych kościołach stacyjnych trwa całodniowa modlitwa i spowiedź od godz. 6.00 do 21.00. Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszy modlitwa o pokój na Ukrainie. Wykaz tych kościołów oraz program na niedziele i dni powszednie jest w gablotach.
13. Informacja o Mszach świętych w języku ukraińskim w Warszawie zarówno w rycie grekokatolickim jak i łacińskim, jest na tablicy ogłoszeń.
14. Staramy się okazywać pomoc uchodźcom z Ukrainy. Pijarska Szkoła, Przedszkole, Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka i Stowarzyszenie Parafiada organizują spotkania integracyjne w soboty od godz. 10.00 do 15.00. Dla dzieci są zajęcia plastyczne, sportowe i nauka języka polskiego. Zapewniony jest też posiłek.
15. Ponawiamy prośbę o udostępnienie, w miarę możliwości, mieszkania dla uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet, dzieci i osób starszych. Swoją gotowość prosimy zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Te rodziny i osoby chcemy wspomagać, by się nie czuły osamotnione w poważnym wyzwaniu. Prosimy informować parafię o konkretnych potrzebach.
16. Skarbona za ławkami jest przeznaczona na ofiary dla uchodźców z Ukrainy. Za każdy datek dziękujemy!
17. Policjanci z Mokotowa przestrzegają przed oszustami wyłudzającymi od seniorów pieniądze metodą na tzw. „POLICJANTA" i ,,WNUCZKA". Tekst apelu na tablicy ogłoszeń i stronie parafii.
18. Zmarła KRYSTYNA GŁOWACKA, l. 72, mieszkała przy ul. Spiralnej. Jej pogrzeb odbędzie się u ojców franciszkanów przy ul. Czerniakowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!....