IV Niedziela Wielkiego Postu - 27 marca 2022 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Trwać będą do środy. Poprowadzą je ks. Sylwester Wójcik i s. Marianna Ciemała ze Wspólnoty „Koinonia św. Pawła” z Kielc. W związku z tym w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie porannej adoracji, jutrzni i Mszy św. o godz. 7.30 w Kaplicy Królowej Wyznawców. Msze św. z nauką rekolekcyjną w kościele o godz. 8.15, 18.00 i 19.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy o godz. 15.00. Program na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Prośmy Ducha świętego o Jego światło i moc dla prowadzących i dla nas w nich uczestniczących.
2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. ogodz. 8.00.
3. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15.
4. Adoracja w intencji moralnej odnowy narodu Polskiego jutro od godz. 15.00 w Kaplicy Królowej Wyznawców.
5. Msza św. z udziałem uczniów z racji pierwszego piątku miesiąca o godz. 8.15.
6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek tylko o godz. 17.15 i 19.30.
7. Nawiedzimy chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.30.
8. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek, 1 kwietnia o godz. 19.00.
9. Modlitwa wspólnoty Misja świętej Faustyny w piątek od godz. 21.00.
10. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15.
11. W wielkopostnych kościołach stacyjnych trwa całodniowa modlitwa i spowiedź od godz. 6.00 do 21.00. Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszy modlitwa o pokój na Ukrainie. Wykaz tych kościołów oraz program na niedziele i dni powszednie jest w gablotach.
12. Staramy się okazywać pomoc uchodźcom z Ukrainy.

a. Pijarska Szkoła, Przedszkole, Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka i Stowarzyszenie Parafiada organizują spotkania integracyjne w soboty od godz. 10.00 do 15.00.
b. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły uchodźców. Prosimy informować parafię o ich konkretnych potrzebach. Będziemy pomagać, by je zaspokoić. Na ten cel jest przeznaczona skarbona za ławkami. Dziękujemy za pomoc wolontariuszy oraz za dary rzeczowe i pieniężne.

13. Po upływie pięciu lat zgodnie z prawem kanonicznym przyszedł czas na wizytację naszej parafii. Jej przebieg będzie następujący:

a. Jutro, 28 marca, odwiedzą nas pracownicy Metropolitalnej Kurii.
b. W przyszłą niedzielę 3 kwietnia br., będziemy gościć Ks. Bp. Rafała Markowskiego na Mszach świętych o godz. 9.30, 11.00 i 13.00. Celebrował będzie tę ostatnią, udzielając dzieciom sakramentu Chrztu Świętego.
c. Ksiądz Biskup spotka się z delegatami miejscowych placówek oświatowych w poniedziałek 4 kwietnia br. o godz. 10.00.
d. Tego samego dnia o godz. 18.00 Ksiądz Biskup będzie przewodniczył Mszy świętej, podczas której udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży.
e. Bezpośrednio po zakończeniu Liturgii spotka się z członkami Parafialnej Rady Duszpasterskiej, uczestnikami spotkań synodalnych i osobami zaangażowanymi w misję naszej parafii.

14. Zmarli:
WALDEMAR PIASECKI, lat 71, mieszkał przy ul. Kobylańskiej. Jego pogrzeb odbędzie w Wilanowie, oraz
PIOTR SZUCKI, lat 86. Mieszkał przy ul. Gościniec. Jego pogrzeb w naszym kościele 1 kwietnia o godz. 13.00.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!....