17 kwietnia 2022 r. – Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dziś i w kolejne dni o g. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
2. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Celebrując Msze św. śpiewamy hymn Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Zachęcamy, aby w modlitwie indywidualnej bądź rodzinnej posługiwać się tekstami wielkanocnymi.
3. Jutro Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
4. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W II Niedzielę Wielkanocną, 24 kwietnia, będziemy obchodzić święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 78. Tydzień Miłosierdzia.
6. Msza św. z udziałem dzieci, które się przygotowują do Spowiedzi i Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Odbiór stroju przed i po Liturgii, według ustalonego porządku.

Drodzy Parafianie i Pielgrzymi,
Zmartwychwstały Chrystus niech Was obdarza dobrym zdrowiem, radością i siłą do codziennych obowiązków;
niech umacnia Waszą wiarę, nadzieję i miłość, których tak potrzeba w otaczającym nas świecie;
niech w znaku pustego grobu napełnia pokojem i pewnością, że właśnie do Niego należy ostateczne zwycięstwo nad mrokami zła i śmiercią.
Radosnego świętowania!