24 kwietnia 2022 r. – II Niedziela Wielkanocna

a. II Niedziela Wielkanocna - święto patronalne Caritas i rozpoczęcie 78. Tygodnia Miłosierdzia.
b. Zbiórka ofiar przez Parafialną Caritas na zakup żywności dla potrzebujących parafian.
c. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
d. Msza św. z udziałem dzieci, które się przygotowują do Spowiedzi i Komunii św. o godz. 16.00. Odbiór stroju przed i po Liturgii, według ustalonego porządku.

2. Msza Święta pod przewodnictwem Kardynała Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 15.00 w Parku Moczydło w Warszawie na Woli. Po Mszy Świętej zaplanowany jest koncert Izabeli Trojanowskiej. Zachęcamy do udziału.
3. Liturgiczne święto św. Marka, Ewangelisty, jutro.
4. Liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski we wtorek, 26 kwietnia.
5. Wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort w czwartek, 28 kwietnia. Jego relikwie mamy w Kaplicy Królowej Wyznawców.
6. Koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy polskiego narodu przez wstawiennictwo Bł. Stefana Wyszyńskiego w czwartek od godz. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
7. Liturgiczne święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, oraz Dzień Męczeństwa Polskiego Duchowieństwa w czasie II wojny światowej w piątek, 29 kwietnia.
8. Katecheza przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00.
9. Nabożeństwo „Wieczór z Maryją” i rozpoczęcie nabożeństw majowych w sobotę, 30 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwa te będziemy odprawiać w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy XIV Tydzień Biblijny pod hasłem: Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego.
11. Doroczne Święto patronalne naszej parafii w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, 3 maja.

a. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
b. Głównej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. prałat dr Janusz Bodzon, kanclerz Kurii Archidiecezji Warszawskiej.
c. W tym roku uroczystość ta będzie połączona z wprowadzeniem relikwii Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
d. Na zakończenie Liturgii oddamy cześć relikwiom Błogosławionego.
e. Kaznodzieją będzie o. Mariusz Kożuchowski, pijar, obecnie posługujący w Rzeszowie.

12. W dalszym ciągu staramy się okazywać pomoc uchodźcom z Ukrainy. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły uchodźców. Szukamy nowych miejsc. Swoją gotowość prosimy zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafii. Prosimy informować parafię o konkretnych potrzebach przybyszów. Będziemy się starać, by je zaspokoić. Na ten cel jest przeznaczona skarbona za ławkami. Dziękujemy za pomoc wolontariuszy oraz za dary rzeczowe i pieniężne.

Pijarska Szkoła, Przedszkole, Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka i Stowarzyszenie Parafiada nadal organizują spotkania integracyjne dla uchodźców w soboty od godz. 10.00 do 15.00 w budynku szkolnym przy ul. Gościniec 1.