8 maja 2022 r. – IV Niedziela Wielkanocna

a. Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczęcie Kwartalnych Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.
b. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego odmawiania Litanii loretańskiej i śpiewania maryjnych pieśni.

2. Uroczystość Św. Stanisława Biskupa męczennika, głównego Patrona Polski, jutro.
3. Msza św. z udziałem chorych w środę, 11 maja, o godz. 11.00.
4. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy w piątek, 13 maja.
5. Katecheza przed chrztem dzieci w piątek o godz. 19.00.
6. Święto św. Macieja Apostoła w sobotę, 14 maja.
7. Uroczystość Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy, w sobotę. Główna Msza św. o godz.20.00. Uroczystość upamiętnia wydarzenia z 1652 roku. Wobec szerzącej się wówczas zarazy magistrat miasta Warszawy z inicjatywy Rektora kolegium pijarów, ks. Jacka Orsellego zarządził szczególne modlitwy przebłagalne przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej, niosąc obraz wzdłuż wewnętrznych murów miasta, a po cudownym ustaniu epidemii podjął uchwałę, w której ogłoszono Matkę Bożą Łaskawą Patronką Warszawy i Strażniczką Polski.
8. Uroczystość Pierwszej Komunii św. w sobotę o godz. 11.00 i 13.00.
9. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w sobotę o godz. 16.30.
10. Modlitewne czuwanie przed III niedzielą miesiąca w sobotę. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo majowe, potem adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza św. ku czci NMP.
11. Drugie otwarte spotkanie synodalne młodzieży w sobotę o godz. 18.00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich.
12. X SIEKIERKOWSKA MAJÓWKA w niedzielę, 15 maja, w godz. od 15.00 do 18.00. W tym roku ten siekierkowski piknik będzie miał także charakter spacerowy. W przestrzeni siekierkowskiej zostaną rozmieszczone punkty wydarzeń i animacji. Nie zabraknie niespodzianek i atrakcji. Szczegóły dotyczące miejsc i aktywności znajdą się na stronach internetowych organizatorów, którzy serdecznie zapraszają mieszkańców Osiedla do wspólnej zabawy.
13. Metropolitalne Seminarium Duchowne zaprasza mężczyzn – studentów i uczniów ostatnich klas szkół średnich na rekolekcje dla rozeznających powołanie. Odbędą się one w dniach 20-22 maja przy Krakowskim Przedmieściu. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.