15 maja 2022 r. – V Niedziela Wielkanocna

1. Nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny dzisiaj o godz. 17.30. W dni powszednie odprawiamy je po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego odmawiania Litanii loretańskiej i śpiewania maryjnych pieśni.
2. Msze św. w ramach tzw. Białego Tygodnia, dzisiaj o godz. 11.00, a od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00.
3. Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i metropolii warszawskiej, jutro. Centralne obchody odbędą się w Sanktuarium przy ul. Rakowieckiej o godz. 18.00.
4. Wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana, w środę, 18 maja. Jest patronem małżeństw pragnących potomstwa, rodziców oczekujących narodzin dziecka i dzieci mających trudności w nauce. Cieszymy się jego relikwiami.
5. Modlitwa w intencji Ojczyzny, animowana przez wspólnotę Odrodzenie, w środę od godz. 15.00.
6. Wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana, w piątek, 20 maja.
7. Kolejne spotkanie synodalne w naszej parafii odbędzie się 20 maja br. po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Przedmiotem spotkania będzie IX pytanie Synodu: „Rozeznawanie i podejmowanie decyzji”. Zapraszamy do udziału.
8. Uroczystość Pierwszej Komunii św. kolejnych klas w sobotę o godz. 11.00 i 13.00.
9. Msza św. z udziałem przedszkolaków w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
10. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę pod hasłem „Pielgrzymka kobiet miłujących pokój” w niedzielę, 22 maja br.
11. Nadal staramy się pomagać uchodźcom z Ukrainy i zaspakajać ich podstawowe potrzeby. Dziękujemy parafianom, którzy ich przyjęli. Dziękujemy za pomoc wolontariuszy, jak również za dary rzeczowe i pieniężne. Skarbona za ławkami jest przeznaczona na ten cel.
12. X SIEKIERKOWSKA MAJÓWKA przy Domu kultury Dorożkarnia i Szkole Podstawowej Nr 3 dzisiaj w godz. od 15.00 do 18.00. W tym roku ten siekierkowski piknik będzie miał także charakter spacerowy. W przestrzeni siekierkowskiej zostaną rozmieszczone punkty wydarzeń i animacji. Nie zabraknie niespodzianek i atrakcji. Szczegóły dotyczące miejsc i aktywności znajdą się na stronach internetowych organizatorów, którzy serdecznie zapraszają mieszkańców Osiedla do wspólnej zabawy.
13. Polecamy katolicką prasę i 64 numer Gazety Siekierkowskiej.
14. Zmarła STEFANIA OTMAR SZTEJN, l. 83, mieszkała przy ul. Bluszczańskiej. Jej pogrzeb już się odbył. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!