29 maja 2022 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

a. List Ks. Kardynała Kazimierza Nycza przed XV Świętem Dziękczynienia - odczytać.
b. Zmiana tajemnic Różańcowych dla Róż Żywego Różańca po Mszy św. o g. 8.00.
c. Przed kościołem, za zgodą Kurii Metropolitalnej, kwesta dla kilkunastoletniego Macieja z upośledzeniem umysłowym w stopniu znacznym.
d. Nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.30, i jeszcze jutro i pojutrze po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Msze święte w ramach Białego Tygodnia, dzisiaj o godz. 11.00, a od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00.
3. Nowennę do Ducha Świętego łączymy z nabożeństwem majowym i czerwcowym.
4. Jutro wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana męczennika i św. Zdzisławy.
5. Święto Nawiedzenia NMP we wtorek, 31 maja.
6. Wspomnienie św. Justyna, męczennika i Międzynarodowy Dzień Dziecka w środę. Módlmy się w intencji dzieci o ich wszechstronny rozwój, by wzrastały w mądrości, w łaskach u Boga i ludzi.
7. Msze św. z udziałem uczniów w pierwszy czwartek i piątek miesiąca o godz. 8.15.
8. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (czerwcowe) w niedziele i uroczystości o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
9. Do chorych udamy się w pierwszy piątek miesiąca od g. 9.30.
10. Adoracja w trzeci dzień miesiąca od godz. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
11. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o g. 19.00 w kolegium.
12. Rocznica I Komunii świętej w sobotę: PSP kl. IVA godz. 11.00, a kl. IVB, g. 13.00. Spowiedź święta indywidualnie w ciągu tygodnia podczas Mszy świętej o godz. 18.00.
13. Nabożeństwo ku czci Maryi Niepokalanej w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15.
14. Uroczystość Zesłania Ducha świętego i XV Święto Dziękczynienia w przyszłą niedzielę. Będziemy przeżywać ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. W tym dniu z warszawskiej archikatedry wyruszy z relikwiami Błogosławionych procesja dziękczynna o godz. 7:40, która przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Tam o godz. 12.00 zostanie odprawiona, z udziałem Episkopatu Polski, Msza Święta dziękczynna za nowych błogosławionych. Zachęcamy do udziału w orszaku procesyjnym.
15. Przypominamy, że jest organizowana piesza pielgrzymka młodych wraz z pijarską młodzieżą z Hiszpanii i Węgier do Santiago de Compostela w dniach 28 lipca - 8 sierpnia br. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii w ramach niniejszych ogłoszeń.