NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 05.06.2022 r.

1. Dzisiaj, o godz. 12.00 – w świątyni Opatrzności Bożej, uroczysta Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski, jako ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
2. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny. Z racji I niedzieli miesiąca – po Mszach św. – adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 – różaniec z wypominkami, o godz. 17.30 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 – Msza św. za zmarłych polecanych wypominkami.
3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odbywają się one codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i uroczystości o 17.30.
4. Jutro, 6 czerwca, drugi Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła.
5. W środę, 8 czerwca, wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.
6. W czwartek, 9 czerwca – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu przypada rocznica poświęcenia bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
7. W sobotę, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. O godz. 11.00 – Msza św. z udziałem chorych, a o godz. 13.00 – rocznica I Komunii świętej.
8. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 16.00 – Msza św. z udziałem Przedszkolaków.
9. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku w dniu 16 czerwca. Po dwóch latach przerwy wznowimy procesję eucharystyczną ulicami naszej Parafii. Już dzisiaj prosimy wiernych o przygotowanie ołtarzy, w miejscach wcześniej ustalonych.
10. Fundacja BO WARTO serdecznie zaprasza na 8. CZERWCÓWKĘ i swoje 10 URODZINY w niedzielę 12 czerwca (w godz. od 16.00 do 19.00) tym razem nie pod Kopcem, ale na BOISKO przy Szkole Podstawowej nr 3 (przy ul. Gościniec 53). W programie wiele sportowych i kulturalnych atrakcji, pokazów naukowych, niespodzianek i konkursów z nagrodami. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Siekierek.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.