NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 12.06.2022 r.

1. Niedziela Trójcy Przenajświętszej kończy okres Komunii św. wielkanocnej. Dzisiaj o godz. 16.00 – Msza św. z udziałem Przedszkolaków, a o godz. 17.30 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.

2. Fundacja BO WARTO serdecznie zaprasza dzisiaj na 8. CZERWCÓWKĘ i swoje 10 URODZINY (w godz. od 16.00 do 19.00), na BOISKO przy Szkole Podstawowej nr 3 ( ul. Gościniec 53). W programie wiele sportowych i kulturalnych atrakcji, pokazów naukowych, niespodzianek i konkursów z nagrodami. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Siekierek.

3. W poniedziałek, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła.

4. We wtorek14 czerwca, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. W tym dniu zapraszamy dzieci na godz. 17.00 na próbę sypania kwiatów przed procesją Bożego Ciała.

5. W najbliższy czwartek – 16 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu jesteśmy zobowiązani uczestniczyć w Eucharystii. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę i uroczystość. O godz. 11.00 – uroczysta suma, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Przejdziemy ulicami: Gościniec, Polska, Kątna, Siekierkowska, Gościniec, Gwintowa. W tym dniu pragniemy, w sposób szczególny, poprzez naszą modlitwę i włączenie się w śpiew, złożyć z pobożnością świadectwo wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian: Panie i Panów do niesienia chorągwi i feretronów, ministrantów, lektorów, dzieci w strojach pierwszokomunijnych i dzieci sypiące kwiaty. Zebrane płatki kwiatów możemy przynieść do zakrystii. Bardzo też prosimy o przygotowanie ołtarzy w miejscach wcześniej ustalonych.

6. W piątek, 17 czerwca, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, założyciela Zgromadzenia Braci i Sióstr Albertynek. O godz. 19.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed uroczystością Chrztu św. ich dzieci.

7. Modlitewne czuwanie przed III niedzielą miesiąca w sobotę, 18 czerwca. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe, potem adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza św. ku czci NMP.

8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej, zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Specjalny numer Gościa niedzielnego poświęcony jest cudom eucharystycznym.