19 czerwca 2022 r. – XII Niedziela zwykła

1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (czerwcowe):

a. w niedziele o godz. 17.30,
b. a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
Zachęcamy także do indywidualnego bądź rodzinnego odmawiania Litanii.

2. Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, patrona młodzieży, studentów i ministrantów we wtorek, 21 czerwca.
3. Modlitwa w intencji Ojczyzny animowana przez Grupę „Odrodzenie” we wtorek od godz. 15.00.
4. X Światowe Spotkanie Rodzin pod hasłem: „Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości” odbędzie się w Rzymie w dniach 22 do 26 czerwca br.
5. Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w czwartek, 23 czerwca. Także zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo wianków.
6. Dzień Ojca również w czwartek, 23 czerwca. Módlmy się w intencji ojców, aby zawsze byli szlachetni, prawi, zdolni do poświęceń, oraz byli przykładem wierności i służby dla swoich najbliższych.
7. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, 24 czerwca. Z tego powodu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uroczyste zakończenie diecezjalnego etapu synodu w archikatedrze w tym dniu o godz. 19.00.
8. Msze święte na zakończenie roku szkolnego:

a. dla uczniów klas VII i VIII Pijarskiej Szkoły w czwartek o godz. 16.00.
b. dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w piątek o godz. 7.30.
c. dla uczniów Pijarskiej Szkoły klas 0 + I + II+ III w piątek o godz. 9.00,
d. a dla klas IV + V + VI w piątek o godz. 11.00.

9. Doroczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP w sobotę, 25 czerwca.
10. Nabożeństwo „Wieczór z Maryją” w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.
11. W sanktuarium warsztaty dla młodych „Talitha kum” prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia w sobotę i niedzielę, 25 i 26 czerwca.
12. Trwa głosowanie na projekty zgłoszone w ramach 9. edycji Budżetu Obywatelskiego. Do 30 czerwca, każdy mieszkaniec Warszawy może wybierać, między innymi, spośród 81. projektów zlokalizowanych na Mokotowie. Wśród nich znajdują się udogodnienia komunikacyjne, inwestycje w zieleń miejską i nowe miejsca rekreacji, liczne wydarzenia kulturalne oraz zajęcia edukacyjne i sportowe dla dzieci, dorosłych i seniorów. Na realizację tych projektów w Dzielnicy Mokotów zaplanowano ponad 8,5 miliona złotych. To znacząca kwota, o której wydatkowaniu możemy wspólnie zdecydować. Oddać głos można przez Internet na stronie: bo.um.warszawa.pl lub przy użyciu karty do głosowania w Urzędzie Dzielnicy Mokotów ul. Rakowiecka 25/27. Głosując na projekty Budżetu Obywatelskiego zmieniamy Mokotów w miejsce, w którym żyje się lepiej, bezpieczniej i zgodnie z naszymi oczekiwaniami.
13. Tym, którzy obchodzą Imieniny, Urodziny i Jubileusze życzmy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Panny.