26 czerwca 2022 r. – XIII Niedziela zwykła

a. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
b. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
c. W sanktuarium odbywają się warsztaty dla młodych „Talitha kum” prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia.

2. Dzisiejsza taca zostanie przekazana do dyspozycji Ojca świętego Franciszka, jako tzw. Danina św. Piotra, nazywana też świętopietrzem. Zebrane środki posłużą ewangelizacji i licznym działaniom charytatywnym papieża. Wesprze on najbardziej potrzebujących – osoby i rodziny w trudnej sytuacji życiowej, społeczności dotknięte klęskami żywiołowymi lub wojnami oraz potrzebujących pomocy humanitarnej. Za ofiary dziękujemy!
3. Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika we wtorek, 28 czerwca.
4. Adoracja Najświętszego Sakramentu, dla upamiętnienia pierwszego objawienia się Pana Jezusa na Siekierkach, w intencji moralnej odnowy polskiego narodu we wtorek od godz. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
5. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w środę, 29 czerwca.
6. Chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 1 lipca, od godz. 9.00.
7. Katecheza przed chrztem dzieci w piątek o godz. 19.00.
8. Spotkanie Zespołu Synodalnego w piątek również o godz. 19.00. w sali Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Przedmiotem spotkania będzie Ekumenizm. Jakie relacje ma nasza wspólnota kościelna z członkami innych tradycji chrześcijańskich i wyznań? Co nas łączy i jak możemy zrobić następny krok we wspólnym podążaniu naprzód?
9. Nabożeństwo pierwszych sobót ku czci Niepokalanego Serca NMP 2 lipca o g. 17.15.
10. Msza św. w intencji o. Tomasza Olczaka, rektora Kolegium, z okazji Dnia Imienin, w sobotę o godz. 18.00.
11. Różaniec św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach w niedzielę, 3 lipca, o godz. 17.30, a Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
12. Trwa głosowanie na projekty zgłoszone w ramach 9. edycji Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec Warszawy może wybierać do 30 czerwca spośród 81. projektów zlokalizowanych na Mokotowie. Wśród nich są udogodnienia komunikacyjne, inwestycje w zieleń miejską, nowe miejsca rekreacji, wydarzenia kulturalne, zajęcia edukacyjne i sportowe dla dzieci, dorosłych i seniorów. Na realizację tych projektów w Dzielnicy Mokotów zaplanowano ponad 8,5 miliona złotych. Oddać głos można przez Internet na stronie: bo.um.warszawa.pl lub przy użyciu karty do głosowania w Urzędzie Dzielnicy Mokotów ul. Rakowiecka 25.
13. Sześcioosobowa rodzina z Ukrainy szuka mieszkania do wynajęcia. Jeśli ktoś z Parafian wie o takiej możliwości, to prosimy o informację w zakrystii.
14. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzymy bezpiecznego i ubogacającego wypoczynku.