21 sierpnia 2022 r. – XXI Niedziela zwykła

1. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać:

a. NMP Królową jutro,
b. św. Różę z Limy, dziewicę, we wtorek, 23 sierpnia,
c. św. Bartłomieja, apostoła, w środę, 24 sierpnia,
d. św. Józefa Kalasancjusza, patrona chrześcijańskich szkół powszechnych, w czwartek,
e. Matkę Bożą Częstochowską w piątek, 26 sierpnia,
f. św. Monikę w sobotę, 27 sierpnia.

2. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek o godz. 19.00.
3. Za poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej mieszkańców Siekierek i Augustówki będziemy się modlić w środę, 24 sierpnia, na Mszy św. o godz. 18.00. Po liturgii złożenie kwiatów i zapalenia znicza przed tablicą pamiątkową w kruchcie kościoła.
4. Adoracja w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i o owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i m. Róży Czackiej w niedzielę, 28 sierpnia, od g. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
5. Nabożeństwo Wieczór z Maryją w sobotę po Mszy św. Uczcimy NMP Częstochowską. Zapraszamy.
6. Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego i uczczenie 25 rocznicy ustanowienia Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży odbędzie się 11 września. Mszy świętej o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. bp Piotr Jarecki, a kaznodzieją będzie ks. prof. Marian Kowalczyk SAC.
7. Zachęcamy, aby z pobudek religijnych i patriotycznych zachować w sierpniu dobrowolną abstynencję od alkoholu. Św. Jan Paweł II mówił: „Nie wolno ośmieszać i pomniejszać inicjatyw trzeźwościowych. Zbyt wysoka jest stawka‚ o którą chodzi. Wiemy to dobrze z historii. Zbyt wysoka jest stawka i trzeba tutaj iść pod prąd! Pod prąd społecznego nawyku i płytkiej opinii. Pod prąd ludzkiej słabości. Pod prąd źle rozumianej „wolności”. Wolność to nie jest samowola”.
8. Drodzy Pielgrzymi i Parafianie, w tym ostatnich dniach wakacji życzymy Wam opieki Bożej Opatrzności i Świętych Aniołów.