28 sierpnia 2022 r. – XXII Niedziela zwykła

1. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
2. Adoracja w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i o owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Róży Czackiej dzisiaj od g. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
3. W Parafii św. Elżbiety w Powsinie zaprasza dzisiaj na Powsińskie Dożynki 2022. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00, a po niej występy folklorystyczne zespołów Centrum Kultury Wilanów oraz zaproszonych gości z kraju i z zagranicy.
4. Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela jutro. W archikatedrze uroczystość.
5. W czwartek 1 września, 83 rocznica wybuchu II wojny światowej i rozpoczęcie roku szkolnego. Okolicznościowe Msze święte będą celebrowane w kościele:

- o godz. 7.30 – z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3;
- o godz. 8.30 – PSP kl. 0, I, II;
- o godz. 10.30 – PSP kl. III, IV, V;
- o godz. 12.00 – PSP kl. VI, VII i VIII.
Będziemy dziękować Panu Bogu za wakacje i prosić o Jego błogosławieństwo w kolejnym roku nauki. Do wspólnej modlitwy zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników obu szkół.

6. Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego i uczczenie 25 rocznicy ustanowienia Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży odbędzie się 11 września. Mszy świętej o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. bp Piotr Jarecki, a kaznodzieją będzie ks. prof. Marian Kowalczyk SAC.
7. Chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w I piątek miesiąca, 2 września, od g. 9.30.
8. Msza św. w intencji o. Stefana Wojdy z racji Imienin w piątek o g. 18.00.
9. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
10. Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w sobotę, 3 września.
11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od g. 15.00 w kaplicy NMP Królowej Wyznawców, a Msza św. w intencjach pielgrzymów o g. 18.00 w kościele.
12. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę, 3 września, o g. 17.15. Msza św. wynagradzająca o g. 18.00.
13. Msza św. z udziałem przedszkolaków w niedzielę 4 września o godz. 16.00.