18 września 2022 r. – XXV Niedziela zwykła

a. Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.
b. W Kościele 56. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który obchodzimy pod hasłem: „Słuchanie uchem serca”.
c. Rozpoczęcie przygotowania dzieci do Spowiedzi i Komunii świętej - o godz. 16.00.

2. Pielgrzymka do naszego sanktuarium Grupy Odrodzenie i modlitwa jutro od godz. 14.00.
3. Wspomnienie św. męczenników z Korei Andrzeja Kim Taegona, prezbitera, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy we wtorek;
4. Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w środę, 21 września.
5. Spotkanie zespołu synodalnego w środę o godz. 19.00.
6. Wspomnienie Błogosławionego Dionizego Pamplona i jego Towarzyszy, hiszpańskich pijarów, męczenników, w czwartek, 22 września.
7. Wspomnienie Św. Ojca Pio, w piątek, 23 września.
8. Msza św. w intencji o. Bogdana Dufaja z okazji Imienin w piątek, o g. 18.00.
9. Zbiórka ministrantów oraz kandydatów w sobotę, 24 września, o godz. 10.00.
10. Nabożeństwo „Wieczór z Maryją” w sobotę po Mszy św. wieczornej.
11. 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy w przyszłą niedzielę, 25 września br.
12. Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, Patrona Warszawy, w przyszłą niedzielę.
13. Spotkanie młodzieży, która rozpocznie przygotowanie do bierzmowania oraz ich rodziców - 2 października o g. 16.00. Zapraszamy uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Rafał Petkowicz.
14. Zapraszamy młodzież w wieku 16-35 lat na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży 2023, które odbędą się w dniach 26 lipca - 6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie w Portugalii. Wyjazd będzie obejmował udział w dniach w diecezjach (26-31 lipca) i wydarzeniach centralnych (1-6 sierpnia). Jego organizatorem jest Polska Prowincja Zakonu Pijarów. Szacowane koszty wyjazdu - 4.200 zł. Bezzwrotną zaliczkę 1.000 zł należy wpłacić do 25 września. Opłata pokrywa: koszt lotniczego biletu, ubezpieczenie, zakwaterowanie, transport i wyżywienie w ramach programu ŚDM. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie mlodziez.pijarzy.pl/sdm2023. Zgłaszać można się do tutejszego duszpasterza o. Rafała Petkowicza.
15. Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „I ślubuję Ci” w Warszawie wyruszy dzisiaj o godz. 11:00 z Placu Zamkowego. Uświetni go koncert Arki Noego. Jest to okazja do zamanifestowania swojego poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowania wspólnoty kochającej życie i rodzinę. Polecamy!
16. Polecamy również Gościa Niedzielnego z Audio Biblią na płycie CD.
17. Zmarła HANNA MIERZEJEWSKA, l. 63. Mieszkała przy ul. Nadrzecznej. Pogrzebowa Msza św. będzie celebrowana w naszym kościele 21 września br. o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…