XXXI Niedziela zwykła – 30 października 2022 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00.
2. Nabożeństwo różańcowe jeszcze dziś i jutro o godz. 17.15.
3. Uroczystość Wszystkich Świętych pojutrze. To święto przypomina nam, że jesteśmy powołani, by wieść święte życie, a niebo jest naszym głównym celem. W tym dniu winniśmy uczestniczyć w Mszy świętej. W naszym kościele będziemy je celebrować według porządku niedzielnego.
4. W pierwszych ośmiu dniach listopada może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych - ratuje dusze z czyśćca. Oto okoliczności umożliwiające uzyskanie odpustu w najbliższych dniach:

a. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.
b. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych.

5. Różaniec św. w intencji zmarłych, poleconych wypominkami będziemy odmawiać W w listopadzie codziennie o godz. 17.30. Zmarłych krewnych i znajomych możemy polecić modlitwie Kościoła. Formularze na wypominki są wyłożone na stoliku z prasą.
6. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w środę, 2 listopada. Msze św. o 7.30 i 18.00.
7. Adoracja Najświętszego Sakramentu 3 listopada od godz. 15.00 do 17.00 w kaplicy NMP Królowej Wyznawców, a Msza św. w intencjach trwających na modlitwie o 18.00.
8. Msza św. w intencji zmarłych pijarów, w tym tych, którzy posługiwali na Siekierkach w czwartek o godz. 18.00.
9. Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, w piątek, 4 listopada.
10. W pierwszy piątek miesiąca udamy się z sakramentalną posługą do chorych po godz. 9.30.
11. Msza św. za zmarłych poleconych modlitwie wypominkami w piątek i niedzielę o godz. 18.00.
12. Spotkanie posynodalnej Rady Sanktuarium w piątek o godz. 19.00 w sali Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży.
13. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00.
14. Zbiórka ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o g. 10.00.
15. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – II rok przygotowania w sobotę o godz. 16.30.
16. Nabożeństwo maryjne w pierwszą sobotę, połączone z wypominkami, o godz. 17.15.
17. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodziców w niedzielę o godz. 16.00.