XXXII Niedziela zwykła – 6 listopada 2022 r.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św.
2. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodziców dzisiaj o godz. 16.00.
3. Różaniec św. w intencji zmarłych, poleconych wypominkami odmawiamy w listopadzie codziennie o godz. 17.30. Formularze do wypisania swych zmarłych są na stoliku z prasą.
4. Do 8 listopada włącznie za pobożne - modlitewne nawiedzenie cmentarza możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.
5. Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu oraz Matką i Głową wszystkich kościołów Miasta i Świata, 9 listopada.
6. Wspomnienie św. Leona Wielkiego, (+1280), papieża i doktora Kościoła, w czwartek, 10 listopada.
7. Spotkanie wspólnoty „Wojownicy Maryi” w czwartek o godz. 19.30.
8. Wspomnienie świętego Marcina i Narodowe Święto Niepodległości w piątek, 11 listopada.

a. Modlimy się za tych, którzy przelali swoją krew i oddali życie w obronie Ojczyzny, oraz prosimy Boga o pomyślną przyszłość dla naszego narodu.
b. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.30, 11.00 i 18.00. Liturgia o godz. 11.00 będzie połączona z obrzędem namaszczenia chorych.
c. Msza św. z udziałem władz państwowych w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o godz. 10:00.
d. Koncert „Requiem dla świata” w Świątyni Bożej Opatrzności o godz. 17:00.
e. Metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz, mając na względzie, iż uroczysty charakter tego dnia sprzyja radosnemu i świątecznemu przeżywaniu tego wydarzenia, udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej, dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zalecił, aby korzystający tego dnia z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.

9. Wspomnienie Św. Jozafata (+1623), unickiego arcybiskupa połockiego, męczennika, w sobotę, 12 listopada.
10. Uroczystość złożenia w Mauzoleum w Świątyni Opatrzności Bożej doczesnych szczątków trzech Prezydentów RP na uchodźctwie: Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego i Stanisława Ostrowskiego rozpocznie się w sobotę, o godz. 14.45. O godz. 16.30 zabrzmią dzwony wszystkich warszawskich kościołów.
11. Wspomnienie pierwszych polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (†1003), eremitów i misjonarzy, oraz Światowy dzień Ubogich w przyszłą niedzielę.
12. Msza św. z udziałem przedszkolaków w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
13. W przyszłą niedzielę VI Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Chrystus dla was stał się ubogim (por. 2 Kor 8, 9) i zbiórka ofiar na wsparcie biednych w naszej wspólnocie parafialnej.
14. Każdego dnia jesteśmy zalewani negatywnymi wiadomościami. Dobrych informacji jest jak na lekarstwo. Przekazywanie dobrego słowa i dobrych wiadomości to główne zadanie prasy katolickiej. Zachęcamy do jej czytania.
15. Zmarł ROMAN ZUBCZYŃSKI, lat 67. Mieszkał przy ul. Bartyckiej. Jego pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Bródnowskim 7 listopada br. o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...