XXXIII Niedziela zwykła – 13 listopada 2022 r.

a. w Kościele Powszechnym obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Chrystus dla was stał się ubogim (por. 2 Kor 8, 9)
b. XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym poświęcony Ukrainie pod hasłem Uleczyć tęsknotę.
c. Msza św. z udziałem przedszkolaków dzisiaj o godz. 16.00.

2. Różaniec św. w intencji zmarłych, poleconych wypominkami odmawiamy w listopadzie codziennie o godz. 17.30, a Msza święta w piątek o godz. 18.00.
3. Modlitwa w intencji Ojczyzny animowana przez grupę Odrodzenie – jutro od godz. 15.00.
4. Wspomnienie św. Alberta Wielkiego (+1280), biskupa i doktora Kościoła, we wtorek.
5. Wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia w środę, 16 listopada.
6. Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, w czwartek. Jest patronką elżbietanek, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; Niemiec i Węgier. Cieszymy się z posiadania jej relikwii.
7. Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki młodzieżowego Ruchu Czystych Serc w piątek
8. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek, o godz. 19.00.
9. Czuwanie modlitewne „Pod płaszczem Maryi” w sobotę. Różaniec św. o godz. 17.15, Msza św. o godz. 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza św. ku czci NMP.
10. W sobotę, 19 listopada, o godz. 9.00 – zbiórka kandydatów i ministrantów
11. Również w najbliższą sobotę, w godz. 10.00 – 14.00, odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych Archidiecezji Warszawskiej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na Wilanowie. Hasłem tegorocznego spotkania są ewangeliczne słowa: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Na spotkanie jest zaproszona młodzież szkół średnich, młodzież akademicka i post-akademicka, a zwłaszcza ci, którzy się formują we wspólnotach parafialnych (lektorzy, starsi ministranci, młodzieżowe zespoły parafialne, kandydaci do Bierzmowania).
12. W przyszłą niedzielę, 20 listopada:

a. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata;
b. Msza św. połączona z promocją ministrancką o godz. 11.00;
c. W archikatedrze warszawskiej pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawie o godz. 12.30 będzie celebrowana Eucharystia na rozpoczęcie Orszaku Chrystusa Króla. Pozostałę informacje na plakacie na tablicy ogłoszeń.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
14. Zmarła śp. Danuta Elżbieta Mielczarek, l. 70. Mieszkała przy ul. Niewielkiej. Pogrzeb na Cmentarzu Wałbrzyskim. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….