XXXIV Niedziela zwykła – 20 listopada 2022 r.

a. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
b. 37. Światowy Dzień Młodzieży na poziomie diecezji pod hasłem Maryja wstała i poszła z pośpiechem (Łk 1, 39). Spotkanie Młodych Archidiecezji Warszawskiej odbyło się w Świątyni Bożej Opatrzności w sobotę.
c. Msza św. połączona z promocją ministrancką o godz. 11.00.
d. Orszak Chrystusa Króla przejdzie dzisiaj w centrum Stolicy po Mszy św. celebrowanej w archikatedrze Św. Jana Chrzciciela o godz. 12.30 do bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul Kawęczyńskiej . Więcej informacji na afiszu.

2. Różaniec św. w intencji zmarłych, poleconych wypominkami odmawiamy w listopadzie codziennie o godz. 17.30, a Msza święta w ich intencji w piątek o godz. 18.00.
3. Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny jutro.
4. Spotkanie Rady Sanktuarium jutro o godz. 19.00 w Sali Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży.
5. Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki organistów, chórzystów i zespołów wokalno-muzycznych, pojutrze, 22 listopada.
6. Wspomnienie męczenników z Wietnamu Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy w czwartek, 24 listopada.
7. Dzień Opieki Świętego Józefa Kalasancjusza w piątek, 27 listopada.
8.Wieczór z Maryją”, nabożeństwo ku czci Maryi Panny, w sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00.
9. Kandydaci do bierzmowania – Rok I przygotowania mają pielgrzymkę do Sanktuarium Bł. Jerzego Popiełuszki w przyszłą niedzielę. Więcej informacji u o. Rafała.
10. Pan Sławomir Kuczek jest organistą w naszej Parafii już 10 lat. W związku z tą rocznicą zapraszamy na koncert Zespołu wokalnego „Con Forza” i Przyjaciół pod jego kierownictwem w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.
11. Za tydzień rozpoczniemy nowy rok liturgiczny, a z nim program duszpasterski pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
12. Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny – Roraty w dni powszednie o godz. 7.00.
13. W minioną niedzielę kwesta na wsparcie biednych w naszej wspólnocie parafialnej wyniosła 1.200 zł. Dziękujemy!
14. W związku z niedostatecznym funkcjonowaniem podłogowego ogrzewania w Kaplicy Królowej Wyznawców, Parafialna Rada Duszpasterska podjęła decyzję o przeprowadzeniu prac remontowych. Dlatego też Kaplica na miejscu objawień będzie nieczynna od jutra aż do odwołania. Wszystkim, którzy finansowo wspomogą to przedsięwzięcie będziemy wdzięczni. Ofiarę można wpłacić na konto parafii lub przekazać w zakrystii bądź kancelarii.
15. Zmarł EDWARD ŁASZCZEWSKI, l. 85. Mieszkał przy ul. Ponikowskiego. Pogrzeb już się odbył na Powązkach. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….