Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2023 r.

a. Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Obchodzimy ją w Kościele od IV wieku. Hołd, jaki składają Jezusowi Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że wszystkie narody świata zostały powołane do przyjęcia wiary.
b. także Misyjny Dzień Dzieci.
c. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
d. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele misyjne. Dziękujemy

2. Orszak Trzech Króli 2023 rozpocznie się dzisiaj na Placu Zamkowym o godz. 12.00. W tym roku pod hasłem "Niechaj prowadzi nas Gwiazda". Mędrcy udadzą się do stajenki na pl. Piłsudskiego, gdzie pokłonią się Jezusowi oraz złożą Mu dary. Wędrujących prowadzić będzie Gwiazda. Za Gwiazdą idą dzieci przedszkolne – pastuszkowie i grupa aniołków, którym towarzyszą goście. Wszystkie informacje zamieszczone są na stronie www.orszak.org
3. Po błogosławieństwie i obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy. Zachęcamy, aby na drzwiach swych mieszkań napisać kredą litery C + M + B i rok 2023. Jest to akt publicznego i trwałego wyznania wiary. Dziękujemy za złożone datki.
4. Siekierkowskie kolędowanie – w niedzielę w sali teatralnej o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
5. W tym roku obchodzimy 80 rocznicę pierwszych objawień Pana Jezusa i Matki Bożej Maryi na Siekierkach. W sierpniu zawiązał się Społeczny Komitet Kultu tych objawień. Jego założycielami są Zofia Maj-Kozaczewska, Stanisław Stykowski, Renata Wardecka i Monika Rola. Komitet, wspierany przez Radę Parafialną, opracował projekt zmiany ogrzewania w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców na miejscu objawień i pokierował pracami, które dobiegły końca. Jesteśmy im wdzięczni za wykonane dzieło. Dziękujemy wszystkim, którzy przy tym pracowali i tym, którzy finansową wspierają te działania. Niech będą na większą chwałę Wszechmogącego Boga i dla uczczenia Bożej Rodzicielki Maryi.
W Kaplicy w dni powszednie o godz. 7.30 celebrujemy Msze święte i codziennie odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 z możliwością dłuższej adoracji Jezusa Chrystusa.