III Niedziela zwykła - 22 stycznia 2023 r.

1. Zaproszenie Metropolity Warszawskiego na obchody 10 rocznicy śmierci kard. Józefa Glempa – odczytać.

a. Od środy przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”.
b. Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego.
c. Koncert kolęd w wykonaniu Piccolo Coro Calasanziano dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
d. Spotkanie kandydatów do bierzmowania - I rok przygotowania – dzisiaj o godz. 16.30.

3. Wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek.
4. Święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów i zakończenie Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan w środę, 25 stycznia.
5. Wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa, Biskupów, w czwartek.
6. XXIII Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce również w czwartek. Tegoroczne hasło brzmi: „Chrześcijanie i muzułmanie: dzieląc radości i smutki”. Centralne obchody odbędą się w jezuickim Collegium Bobolanum w Warszawie.
7. Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła w sobotę.
8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego za wstawiennictwem Bł. Stefana Wyszyńskiego w sobotę od g. 15.00 i Msza św. o g. 18.00.
9. Koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Wokalnego Con Forza i Przyjaciół w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
10. Rekolekcje „Ruah” dla dorosłych prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia w tutejszym sanktuarium w sobotę i niedzielę, 28 i 29 stycznia. Zapraszamy!
11. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Parafianom, którzy nas zaprosili i przyjęli dziękujemy za wspólną modlitwę i rozmowę. Dziękujemy za przekazane informacje, zgłoszone uwagi i propozycje. Postaramy się, aby niektóre wcielić w życie. Dziękujemy za składane ofiary. Wasze domy niech będą miejscem miłości, radości i pokoju!
12. Trwa 10. edycja Budżetu Obywatelskiego, na który w Dzielnicy  Mokotów, została przeznaczona kwota prawie  9 000 000 zł (dziewięciu milionów). Do 25 stycznia można zgłaszać projekty dotyczące inwestycji w zieleń miejską i nowe miejsca rekreacji, udogodnień komunikacyjnych, wydarzeń kulturalnych oraz bezpłatnych zajęć edukacyjnych i sportowych dla dzieci, dorosłych i seniorów. Składanie tych projektów to wyraz troski o dobro wspólne i sposób na poprawienie komfortu życia w naszej najbliższej okolicy, dzielnicy, a nawet całym mieście.
Projekty można złożyć na formularzu w wersji elektronicznej - poprzez stronę bo.um.warszawa.pl lub tradycyjnie, w postaci papierowej - w Urzędzie Dzielnicy Mokotów przy ul. Rakowieckiej 25/27.