II Niedziela Wielkiego Postu - 5 marca 2023 r.

a. Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przeżywać go będziemy pod hasłem: Z misjonarzami budujemy Kościół. Jego celem jest wspieranie polskich misjonarzy w realizacji ich misji ewangelizacyjnej, charytatywne i kulturowej na terenach misyjnych. Ofiary złożone do skarbony za ławkami będą przeznaczone na odbudowę spalonego kościoła w Chile, gdzie posługuje pijar o. Janusz Furtak.
b. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.
c. Msza św. z udziałem dzieci, które się przygotowują do I Spowiedzi i Komunii św. o godz. 16.00.
d. Gorzkie Żale o godz. 17.15.
e. Msza św. za zmarłych poleconych wypominkami o godz. 18.00, bez wcześniejszego różańca z powodu Mszy o godz. 16.00.

2. Rekolekcje dla uczniów z klas od IV do VIII jutro we wtorek i środę, a dla uczniów z klas od 0 do III - 13, 14 i 15 marca.
3. Rekolekcje dla ogółu wiernych rozpoczniemy 25 marca w sobotę o godz. 18.00, a zakończymy 29 marca. W związku z tegorocznym programem duszpasterskim w Polsce: „Wierzę w kościół Chrystusowy”, tematem rekolekcji będzie: Święty Józef opiekun Kościoła. Poprowadzi je ks. Józef Baron, salwatorianin. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla prowadzących duchowe ćwiczenia i dla nas, którzy będziemy w nich uczestniczyć.
4. Spotkanie Rady Sanktuarium jutro o godz. 19.00.
5. Doroczne wspomnienie św. Faustyna Migueza, pijara, w środę, 8 marca.
6. W środę Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy Bożego błogosławieństwa, w tym zdrowia, pomyślności, wielu radości i spełnienia marzeń.
7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 8.15 z udziałem uczniów, 17.15 i 19.30.
8. Uczestnicząc w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.
9. Msza święte z udziałem chorych w sobotę o godz. 11.00.
10. Msza święta z udziałem przedszkolaków w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
11. Wykład z cyklu „Duchowość dla Warszawy” pt. „(Nie) znana duchowość Benedykta XVI” wygłosi ks. prof. Jerzy Szymik 7 marca o godzinie 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi przy ul. Krakowskim Przedmieściu 66. Polecamy!
12. Trwa modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych w Warszawie. Terminarz oraz ramowy program dnia modlitwy na niedziele i dni powszednie na tablicy ogłoszeń.
13. Zbiórka ofiar dla poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie dała kwotę 5.600zł. Dziękujemy!
14. Zmarła WANDA BOŻENNA SZULARZ, lat 71. Mieszkała przy ul. Melomanów. Jej pogrzeb odbędzie się na cmentarzu w Marysinie Wawerskim. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…