III Niedziela Wielkiego Postu - 12 marca 2023 r.

a. Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z publikacjami dotyczącymi metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły.
b. Msza święta z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
c. Gorzkie Żale o godz. 17.15.

2. Jutro 10. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę świętego Piotra i pożegnanie Nuncjusza Apostolskiego abp Salvatore Pennacchio, który po sześciu latach posługiwania kończy swoją misję w Polsce. W związku z tym Ks. kard. Kazimierz Nycz zaprasza nas na dziękczynną Mszę św. do Świątyni Bożej Opatrzności na godzinę 18.00.
3. Rekolekcje dla uczniów z klas od 0 do III ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i Pijarskiej w poniedziałek, wtorek i środę. Rekolekcje poprowadzą siostry ze Wspólnoty Dzieci Bożej Łaski z Koszalina.
4. Rekolekcje dla ogółu wiernych rozpoczniemy 25 marca w sobotę o godz. 18.00, a zakończymy 29 marca. W związku z tegorocznym programem duszpasterskim w Polsce: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, tematem rekolekcji będzie: Święty Józef Opiekunem Kościoła. Poprowadzi je ks. Józef Baron, salwatorianin. W niedzielę konferencja na każdej Mszy św., a w dni powszednie na Mszach świętych o godz. 8.15, 18.00 i 19.30. W tych dniach nie będzie Mszy świętej w Kaplicy Królowej Wyznawców o g. 7.30. Zapraszamy!
5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek, 17 marca, o godz. 8.15, 17.15 i 19.30.
6. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00.
7. Pielgrzymka uczniów klas VIII z pijarskich szkół do Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży w piątek.
8. Zbiórka dla kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza i ministrantów w sobotę o g.10.00.
9. Nabożeństwo maryjne „Pod płaszczem Maryi” w sobotę 18 marca po wieczornej Mszy św. Najpierw Adoracja w ciszy, następnie różaniec święty, Apel Jasnogórski i Msza św. ku czci NMP. Zapraszamy!
10. Uczestnicząc w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Pana Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub zmarłych.
11. Trwa modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych w Warszawie. Terminarz oraz ramowy program dnia modlitwy na niedziele i dni powszednie na tablicy ogłoszeń.
12. Rada Osiedla Siekierki zaprasza Mieszkańców Augustówki i Siekierek na spotkanie informacyjne w sprawie utworzenia sieci ciepłowniczej i podłączenia domostw Mieszkańców Augustówki i Siekierek bezpośrednio do ciepła systemowego (centralnego ogrzewania) z elektrowni. Spotkanie się odbędzie w dniu 18 marca 2023 (w sobotę) o godz. 15.00 w Domu Działkowca przy ul. Augustówka 41 w Warszawie. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciel Termiki do spraw rozwoju sieci ciepłowniczych oraz Doradca Techniczny z Działu Dotacji Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu Miasta st. Warszawy, który udzieli informacji na temat dotacji pieniężnych przy wymianie ogrzewania na ekologiczne.
13. Polecamy prasę katolicką i kolejny numer Gazety Siekierkowskiej.