V Niedziela Wielkiego Postu - 26 marca 2023 r.

a. Rozpoczynamy czterodniowe rekolekcje wielkopostne, których tematem jest: Święty Józef Opiekun Kościoła. Prowadzi je ks. Józef Baron, salwatorianin. Dzisiaj konferencja na każdej Mszy św., a w kolejne dni na Mszach świętych o godz. 8.15, 18.00 i 19.30. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Zapraszamy! Do środy włącznie nie będzie adoracji, jutrzni i Mszy św. w Kaplicy Królowej Wyznawców o g. 7.30.
b. Zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych po Mszy świętej o godz. 8.00.
c. Gorzkie Żale o godz. 17.15.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem małżeństw z Ruchu Equipes Notre Dame w poniedziałek o godz. 19.30 w Kaplicy Królowej Wyznawców.
3. Modlitwa w intencji moralnej odnowy narodu polskiego we wtorek od g.15.00 w Kaplicy.
4. Chorych i starszych w parafii nawiedzimy z sakramentalną posługą w najbliższy piątek od g. 9.00.
5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek, o godz. 8.15 z udziałem uczniów, 17.15 i 19.30.
6. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00.
7. Zbiórka ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o g. 10.00
8. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania – Rok II – w sobotę o godz. 16.30.
9. W pierwszą sobotę miesiąca koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja od godz. 15.00 w Kaplicy Królowej Wyznawców. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 w kościele, a po zakończeniu wieczornej Mszy św. adoracja w ciszy do godz. 21.00. Zapraszamy!
10. Za tydzień Niedziela Palmowa:

a. poświęcenie palm na początku każdej Mszy świętej,
b. Koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chórów Con Forza i św. Ojca. Pio o godz. 14.00.
c. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.

11. Trwa modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych w Warszawie. Terminarz oraz ramowy program dnia modlitwy na niedziele i dni powszednie na tablicy ogłoszeń.
12. Przy wyjściu z kościoła panie z parafialnej Caritas rozprowadzają świece – Wielkanocne Dzieło Miłosierdzia Caritas. Za złożone ofiary dziękujemy!
13. Akademia Katolicka w Warszawie na kierunku edukacja muzyczna z muzyką kościelną prowadzi trzyletnie studia licencjackie, które łączą dwie specjalności: przygotowanie nauczycieli muzyki w szkole i jednocześnie muzyków kościelnych, organistów. Na tym kierunku będzie dzień otwarty 1 kwietnia w godz. 10:00-13:00, w salach przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54. W programie: lekcje otwarte, konsultacje indywidualne, spotkania ze studentami.
14. Z okazji 18. rocznicy śmierci Świętego Jana Pawła II w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się koncert Pieśń o Bogu ukrytym 1 kwietnia o godzinie 19.00. Karol Wojtyła opublikował anonimowo w 1946 roku część swoich utworów poetyckich, którym nadał tytuł Pieśń o Bogu ukrytym. Był to jego debiut poetycki. Organizatorzy, na progu Wielkiego Tygodnia, pragną przypomnieć poezję Papieża w wykonaniu Marcina Stycznia i Zespołu. Wstęp wolny.
15. Zmarli: HELENA JÓZEFA SADOWSKA, lat 73, mieszkała przy ul. Nadrzecznej. Jej pogrzeb odbędzie się jutro w naszym kościele o godz. 10.00. ZENON SOLECKI, lat 81. Pogrzeb u ojców bernardynów przy ul. Czerniakowskiej 28 marca godz. 12.00 Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!....