9 kwietnia 2023 r. – Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kościół na święta: za sprzątanie, budowę Kaplicy Przechowania i Grobu Pańskiego, dekorację, oraz aktywny udział liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy asyście procesyjnej za posługę, dzieciom sypiącym kwiaty i ich Rodzicom, p. Sławkowi Kuczkowi, organiście, i Adamowi Wąsowskiemu za koordynację.
2. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Celebrując Msze św. śpiewamy hymn Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Zachęcamy, aby w modlitwie indywidualnej bądź rodzinnej posługiwać się tekstami wielkanocnymi.
3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dziś i w kolejne dni o g. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
4. Jutro Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
5. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. Nabożeństwo „Pod Płaszczem Maryi” w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.
7. W II Niedzielę Wielkanocną, 16 kwietnia, będziemy obchodzić święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 79. Tydzień Miłosierdzia.
8. Anna Wiśniewska-Mucha, koordynatorka placówki Centrum Pomocy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej przy ul. Polskiej 33, zwróciła się do naszej parafii z prośbą o przeprowadzenie zbiórki środków higieny osobistej, dezodorantów, akcesoriów do golenia, płynów do kąpieli dla ich podopiecznych. Tę zbiórkę będziemy prowadzić w Tygodniu Miłosierdzia.
9. Patronalne Święto naszej Parafii oraz 80 Rocznicę pierwszych objawień Najświętszej Maryi Panny na Siekierkach będziemy obchodzić 3 maja. Głównej Mszy św. odpustowej o g. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Piotr Jarecki. Kazania wygłosi o. dr Ireneusz Wybraniak, paulin.
10. Z inicjatywy Rady Sanktuarium został utworzony profil Sanktuarium na Instagramie i Facebooku. Ich linki na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii. Zachęcamy do obserwowania FB:IG:
11. W dniach 10-15 kwietnia odbędzie się Kapituła Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, która dokona oceny kończącej się kadencji, wybierze zarząd Prowincji i zaplanuje kolejne cztery lata. Prosimy o modlitwę w intencji uczestników Kapituły o dary Ducha Świętego na czas obrad.
12. Zmarł SŁAWOMIR ADAM BOBROWSKI, l. 64, mieszkał przy ul Polskiej. Msza św. pogrzebowa w naszym kościele 12 kwietnia o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…!
13. Drodzy Parafianie i Pielgrzymi, dzieląc z Wami Wielkanocną radość, życzę Wam mocnej wiary w Zmartwychwstanie Jezusa. Niech ona Was przeprowadzi z beznadziei do Nadziei, z żalu do Miłości. Chrystus Pan niech Was obdarza błogosławieństwem, zdrowiem i pokojem. Pokojem w sercu, rodzinie, wspólnocie.