16 kwietnia 2023 r. – II Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj obchodzimy święto patronalne Caritas i rozpoczynamy 79. Tydzień Miłosierdzia, który jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia z bliźnimi dóbr duchowych i materialnych. Hasłem tegorocznego Tygodnia są słowa papieża Franciszka: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”.
2. Odpowiadając na prośbę odpowiedzialnej za Schronisko dla mężczyzn przy ul. Polskiej 33, prowadzimy w Tygodniu Miłosierdzia zbiórkę środków higieny osobistej, dezodorantów, akcesoriów do golenia, płynów do kąpieli dla bezdomnych. Swój dar możecie przekazać w zakrystii lub na recepcji domu zakonnego przy ul. Gwintowej 3. Za każdą pomoc dziękujemy!
3. Sakramentu Bierzmowania młodym naszej Parafii udzieli ks. bp Michał Janocha w sobotę 22 kwietnia, na Mszy św. o godz. 18.00. W związku z tym dla kandydatów do bierzmowania

a. próba w czwartek o godz. 19.00
b. spowiedź święta w piątek o godz. 19.00. Wspierajmy naszą modlitwą ich duchowe przygotowanie.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: Czy chcecie gardzić Kościołem Boga? (1 Kor 11, 22). Zachęcamy do słuchania, czytania i medytowania Słowa Bożego. Niech ono umacnia naszą wiarę i będzie drogowskazem dla naszego życia.
5. Młodzież pijarskiej szkoły podstawowej zaprasza seniorów z Siekierek na spotkanie „Łączymy pokolenia", które odbędzie się w sobotę 22 kwietnia 2023 r. o godz.10.00 w budynku szkoły przy ul. Gościniec 1. Seniorzy przy kawie i herbacie będą mogli się podzielić wiedzą o Siekierek, poznać młodzież związaną osiedlem przez edukację oraz zwiedzić szkołę. Mamy nadzieję, że będzie to początek cyklicznych spotkań z siekierkowską młodzieżą. Spotkaniu patronuje Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka.
6. Patronalne Święto naszej Parafii oraz 80 Rocznicę pierwszych objawień Najświętszej Maryi Panny na Siekierkach będziemy obchodzić 3 maja. Głównej Mszy św. odpustowej o g. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Piotr Jarecki, a kazania wygłosi o. dr Ireneusz Wybraniak, paulin.
7. Z inicjatywy Rady Sanktuarium został utworzony profil Sanktuarium na InstagramieFacebooku . Linki do nich na bilecikach, które są przy prasie, na tablicy ogłoszeń i stronie parafii. Zachęcamy do obserwowania.
8. Dzisiaj przypada siódma rocznica śmierci EUGENII WŁADYSŁAWY PAPIS, która otrzymała łaskę objawień Pana Jezusa i Matki Bożej tutaj na Siekierkach podczas II Wojny światowej. Kilka dni temu zmarł BOGDAN JASIŃSKI, l. 76. Mieszkał przy ul. Polskiej. Jego pogrzeb już się odbył. Polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…