23 kwietnia 2023 r. – III Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj rozpoczynamy XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zarówno jego hasło: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego” jak i myśl przewodnia Narodowego Czytania Pisma Świętego: „Czy chcecie gardzić Kościołem?” (1 Kor 11,22) nawiązują do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Oba wydarzenia zachęcają nas do częstszego sięgania po Pismo Święte oraz pokazują fundamentalne znaczenie Słowa Bożego w życiu każdego chrześcijanina. W tym roku do lektury wybrano Ewangelię św. Jana. Zachęcamy, aby się włączyć w tę akcję, biorąc z koszyka pod chórem karteczkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii i Listu św. Jana. Odczytajmy tekst w skupieniu. Niech się on stanie dla nas światłem i mocą.
2. Msza św. z udziałem dzieci, które się przygotowują do Spowiedzi i Komunii św. dzisiaj o godz. 16.00. Odbiór stroju od godz. 14.00 w sali teatralnej według ustalonego porządku.
3. W poniedziałek, 24 kwietnia:

a. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski,
b. Modlitwa w intencji Ojczyzny, animowana przez wspólnotę Odrodzenie od godz. 14.00.
c. Spotkanie Rady Sanktuarium o godz. 19.00.

4. Święto św. Marka, Ewangelisty, we wtorek.
5. Wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort w piątek, 28 kwietnia. Jego relikwie mamy w Kaplicy Królowej Wyznawców.
6. Koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu dziękczynna za objawienia Pana Jezusa N Siekierkach w intencji moralnej odnowy polskiego narodu w piątek od godz. 15.00 w Kaplicy Królowej Wyznawców.
7. Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, oraz Dzień Męczeństwa Polskiego Duchowieństwa w czasie II wojny światowej w sobotę, 29 kwietnia.
8. W ramach przygotowania do patronalnego święta naszej Parafii oraz 80 Rocznicy pierwszych objawień Najświętszej Maryi Panny na Siekierkach w przyszłą niedzielę będziemy gościć:

a. o. Michała Szałkowskiego, dominikanina, opiekun wspólnoty Żywego Różańca i Różańca Rodziców Archidiecezji Warszawskiej, który wygłosi kazanie.
b. oraz o. Jana Taffa, byłego tutejszego proboszcza, który poprowadzi trzydniowe dziękczynne nabożeństwo. W niedzielę, 30 kwietnia o godz. 17.15, a 1 i 2 maja po Mszy świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!

9. Uroczystość będziemy obchodzić 3 maja. Msze święte o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 15.15 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców i o godz. 18.00 w kościele. Nie będzie Mszy świętej o godz. 13.00. Sumie odpustowej o g. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Piotr Jarecki, a kazania wygłosi o. dr Ireneusz Wybraniak, paulin. Zapraszamy do udziału.
10. Polecamy „Nasz Dziennik” z artykułem poświęconym świętowaniu w naszym Sanktuarium.
11. Parafia organizuje wyjazd młodzieży na Lednicę 3-4 czerwca br. Koszt 120zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy. Informacji udziela o. Rafał. Jego mail: acrafal@interia.pl
12. Dziękujemy: Klientom sklepu Żabka przy ul. Bartyckiej 61 za artykuły spożywcze przekazane dla parafialnej Caritas, oraz kierownictwu sklepu za umożliwienie zbiórki; dziękujemy przekazanie za środków higieny osobistej dla bezdomnych mężczyzn przyl. ul. Polskiej oraz za udział w kweście na żywność dla biednych parafian, która dała kwotę - 2.400PLN.
13. Rada Osiedla Siekierki zaprasza na dyżur z Doradcą Energetycznym do DK Dorożkarnia przy ul. Siekierkowskiej 28. w środę 26 kwietnia w godz. 17.30 – 20.00. Będzie możliwość uzyskania informacji w kwestiach dofinansowania do ocieplenia domów, wymiany okien i drzwi. Podczas spotkania będą przyjmowane ankiety o przyłączenie do sieci centralnego ogrzewania.
14. Zmarł ANDRZEJ FOCH, l. 76. Mieszkał przy ul. Gwintowej. Jego pogrzeb już się odbył. Polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…