30 kwietnia 2023 r. – IV Niedziela Wielkanocna, Dobrego Pasterza

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego pod hasłem Powołani w Kościele.
2. Dzisiaj, w ramach przygotowania do patronalnego święta Parafii oraz 80 Rocznicy objawień Panny Maryi na Siekierkach, gościmy:

a. o. Michała Szałkowskiego, dominikanina, opiekun wspólnoty Żywego Różańca i Różańca Rodziców Archidiecezji Warszawskiej, który głosi kazanie.
b. oraz o. Jana Taffa, byłego proboszcza, który prowadzi trzydniowe dziękczynne nabożeństwo. Dzisiaj o godz. 17.15, a jutro i pojutrze po Mszy świętej o godz. 18.00.

3. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00.
4. Wspomnienie św. Józefa Robotnika w poniedziałek, 1 maja.
5. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i uroczystości o godz. 17.30. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego odmawiania Litanii loretańskiej i śpiewania maryjnych pieśni.
6. Rocznicę uroczystego poświęcenia naszego kościoła będziemy obchodzić 2 maja.
7. 3 maja, w środę, będziemy obchodzić:

a. Uroczystość NMP Królowej Polski
b. Dzień Emigranta
c. Rocznicę Konstytucji 3 Maja
d. święto patronalne parafii i 80 rocznica objawień Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00 w kościele, a o godz. 15.15 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców. Nie będzie Mszy świętej o godz. 13.00. Sumie odpustowej o g. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Piotr Jarecki. Kazania wygłosi o. dr Ireneusz Wybraniak, paulin. Zapraszamy do udziału.

8. Dzieci, które chcą sypać kwiaty na procesji, zapraszamy na próbę 2 maja o godz. 17.00.
9. Wspomnienie św. Floriana, męczennika, w czwartek, 4 maja.
10. Chorych nawiedzimy w piątek, 5 maja, po godz. 9.30.
11. Katecheza przed chrztem dzieci w piątek o godz. 19.00.
12. Święto Apostołów Filipa i Jakuba w sobotę, 6 maja.
13. Nabożeństwo I soboty miesiąca o godz. 17.15 i Msza święta wynagradzająca.
14. W przyszłą niedzielę:

a. Różaniec święty z wypominkami o godz. 17.00.
b. Msza święta dziękczynna za sakrament bierzmowania o godz. 18.00, a po niej spotkanie młodych.
c. Parafia organizuje wyjazd młodzieży na Lednicę 3-4 czerwca br. Koszt 120 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy. Informacji udziela o. Rafał. Jego mail: acrafal@interia.pl

15. Dziękujemy Pani Renacie Wardeckiej za opracowanie i wykonanie plenerowej wystawy z okazji rocznicy objawień. Polecamy tygodnik „Niedziela” z artykułem poświęconym naszemu sanktuarium.
16. Zmarła MARIANNA METERA, lat 91, mieszkała przy ul. Gościniec. Jej pogrzeb odbędzie się w Trąbkach k/Garwolina, 6 maja o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie..