14 maja 2023 r. – VI Niedziela Wielkanocna

a. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
b. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 16.30.
c. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego odmawiania Litanii loretańskiej i śpiewania maryjnych pieśni.

2. Msze św. w ramach Białego Tygodnia dzisiaj o godz. 11.00, a od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00.
3. Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i metropolii warszawskiej, 16 maja. Centralne obchody odbędą się w Sanktuarium przy ul. Rakowieckiej o godz. 18.00.
4. Wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, 18 maja. Jest on patronem małżeństw pragnących potomstwa, rodziców oczekujących narodzin dziecka i dzieci mających trudności w nauce. Mamy jego relikwie.
5. Wspomnienie Bł. Róży Czackiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża 19 maja, w piątek.
6. Rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Pięćdziesiątnicy w piątek po Mszy św. wieczornej.
7. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
8. Wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana, w sobotę, 20 maja.
9. Uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci uczęszczających do Pijarskiej Szkoły Podstawowej kl. III A i IIIB w sobotę 20 maja o godz. 11.00. Spowiedź święta dla nich w piątek o godz. 19.15.
10. Rocznica I Komunii św. dla uczniów uczęszczających do Pijarskiej Szkoły Podstawowej kl. IVA i IVB 20 maja o godz. 13.00. Do spowiedzi świętej zapraszamy od poniedziałku do czwartku podczas Mszy świętej o godz. 18.00.
11. Modlitewne czuwanie „Pod płaszczem Maryi” w sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00.
12. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
13. XI. SIEKIERKOWSKA MAJÓWKA odbędzie się dzisiaj w godz. od 15.00 do 18.00. W tym roku ten siekierkowski piknik będzie miał charakter spacerowy. W przestrzeni siekierkowskiej rozmieszczone zostaną punkty wydarzeń i animacji. Wszystkie szczegóły dotyczące miejsc i aktywności znajdą się na stronach internetowych organizatorów, którzy serdecznie zapraszają.
14.  XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w dniach 2-3 czerwca br. Polecamy!
15. Polecamy artykuł o naszym sanktuarium w Gościu Niedzielnym.
16. Zmarła ELŻBIETA RUTKOWSKA, lat 85, mieszkała przy ul. Żenczykowskiego. Jej pogrzeb odbędzie się na Bródnie, 15 maja o godz. 12.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...