21 maja 2023 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

a. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
b. W tym tygodniu z nabożeństwem majowym łączymy nowennę do Ducha Świętego z racji zbliżającej się Pięćdziesiątnicy.

2. Msze św. w ramach Białego Tygodnia dzisiaj o godz. 11.00, a od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00.
3. Wspomnienie św. Rity z Cascii w poniedziałek.
4. Modlitwa w intencji Ojczyzny, animowana przez Grupę „Odrodzenie” jutro.
5. Spotkanie Rady Sanktuarium w poniedziałek o godz. 19.00.
6. Msza święta we wtorek o godz. 7.30 w kościele. Będziemy się modlić w intencji ósmoklasistów o dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w czasie egzaminów.
7. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej 23 maja o godz. 19.30.
8. Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych w środę.
9. Wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana, w piątek, 26 maja.
10. Dzień Matki również w piątek. Naszym matkom, żyjącym czy zmarłym, okażmy wdzięczność także przez modlitwę w ich intencji.
11. Wspomnienie św. Pawła VI, papieża, w sobotę.
12. Uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klasy III C i III D PSP w sobotę 27 maja o godz. 11.00. Spowiedź święta dla nich w piątek o godz. 19.15.
13. Rocznica I Komunii św. dla uczniów z kl. IVC PSP 27 maja o godz. 13.00. Do spowiedzi świętej zapraszamy od poniedziałku do czwartku podczas Mszy świętej o godz. 18.00.
14. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
15. Młodzież z pijarskiej szkoły zaprasza seniorów z Siekierek, w ramach projektu „Łączymy pokolenia”, na nordic walking po Siekierkach 27 maja 2023 r. Spotykamy się przy szkole ul. Gościniec 1 o godz.10.00.  Wspólny spacer będzie okazją do podziwiania przyrody i zrobienia zdjęć majowym Siekierkom. Zachęcamy do zabrania własnych kijków i aparatów, ale nie jest to niezbędne. Spacer zakończymy kawą i poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów. Spotkaniu patronuje Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka.
16. Zapraszamy na przedstawienie pt. „Wiśnia”, inspirowane objawieniami Matki Bożej na Siekierkach, wyreżyserowane przez panią Beatę Zaborek w wykonaniu uczniów Pijarskiej Szkoły Podstawowej. Spektakle w sali teatralnej przyszłą niedzielę 28 maja o godz. 12.00 i o godz. 14.00.
17. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w dniach 2-3 czerwca br. Polecamy!
18. Kierownicza Schroniska przy ul. Polskiej p. Anna Wiśniewska-Mucha wraz z Zespołem dziękuje naszej Parafii za przekazanie Mieszkańcom placówki środków higieny osobistej. Dziękujemy wszystkim, którzy się włączyli w tę zbiórkę.
19. Polecamy także kolejny numer Gazety Siekierkowskiej z artykułem o. Jana Taffa SchP.