28 maja 2023 r. – Uroczystość Zesłania Ducha świętego

a. Słowo Arcybiskupa Warszawskiego przed Świętem Dziękczynienia – odczytać.
b. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00.
c. Przedstawienie pt. „Kwitnąca wiśnia”, inspirowane objawieniami Matki Bożej na Siekierkach, wyreżyserowane przez panią Beatę Zaborek, w wykonaniu uczniów Pijarskiej Szkoły Podstawowej dzisiaj o godz. 12.00 i o godz. 14.00 w sali teatralnej. Serdecznie zapraszamy!
d. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Msze św. w ramach Białego Tygodnia dzisiaj o godz. 11.00, a od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00.
3. Święto Matki Kościoła jutro.
4. Wspomnienie Jana Sankandra kapłana męczennika we wtorek.
5. Święto Nawiedzenia NMP w środę, 31 maja, i  rozpoczęcie w liturgii okresu zwykłego.
6. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w czwartek, 1 czerwca.
7. Międzynarodowy Dzień Dziecka także w czwartek. Módlmy się w intencji dzieci o ich wszechstronny rozwój, by wzrastały w mądrości, w łaskach u Boga i ludzi.
8. Msze św. z udziałem uczniów w pierwszy czwartek i piątek miesiąca o godz. 8.15.
9. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (czerwcowe) w niedziele i uroczystości o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
10. Do chorych udamy się z sakramentalną posługą w pierwszy piątek miesiąca od g. 9.30.
11. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o g. 19.00 w kolegium.
12. Adoracja jako dziękczynienie za objawienia NMP na Siekierkach - 3 czerwca od godz. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
13. Nabożeństwo ku czci Maryi Niepokalanej w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15. Po Mszy świętej o godzinie 18.00 adoracja będzie kontynuowana w ciszy do 21.00. Zakończenie błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim.
14. W przyszłą niedzielę:

a. Uroczystość Trójcy świętej i zakończenie okresu Komunii Św. wielkanocnej.
b. A także XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za czyniących pokój. Uroczysta Msza święta z tej okazji w Świątyni Opatrzności Bożej godz. 12:00.

15. Dzieci, które chcą sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy na próbę w środę 7 czerwca o godz. 17.00 w kościele.
16. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w dniach 2-3 czerwca br.
17. Fundacja BO WARTO zaprasza na I. RODZINNY SIEKIERKOWSKI DZIEŃ SPORTU, który odbędzie się w sobotę, 3 czerwca, w godz. 15.00 – 19.00 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Gościniec 53). W programie m.in. piłkarski turniej dzikich drużyn, mini turniej koszykarskich trójek, wyścigi biegowe dla dzieci, turniej rekreacyjny dla Rodzin, siłownia plenerowa, piłkarskie zabawy dla najmłodszych, pokazy sportowe, zumba, ergometr wioślarski i inne. Szczegóły na plakatach i ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.