18 czerwca 2023 r. – XI Niedziela zwykła

a. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00,
b. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (czerwcowe) o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00,
c. Harcerki z 28 Szczepu Warszawskiego Św. Bernadetty prowadzą kiermasz z ciastkami. Dochód przeznaczą na letni obóz, który będzie zwieńczeniem ich całorocznej pracy. Polecamy!
d. Koncert Chóru „Sonus Limune”, pod dyrekcją Rafała Wróblewskiego, po Mszy św. o godz. 18.00. Najpierw zostaną zaprezentowane utwory sakralne, a następnie rozrywkowe, które mogą być prezentowane w kościele. Zapraszamy!
e. Narodowy Marsz dla życia i Rodziny pod hasłem: Dzieci przyszłością Polski. Na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się o godz. 11.00. Msza św. dla uczestników Marszu jest zaplanowana w kościele Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. Więcej informacji na stronie: www.marsz.org

2. Modlitwa w intencji Ojczyzny animowana przez wspólnotę Odrodzenie w poniedziałek od godz. 14.00.
3. Posiedzenie Rady Sanktuarium w poniedziałek o godz. 19.00.
4. Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, w środę.
5. Zakończenie roku formacji dla małżonków z ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre Dame w środę o godz. 18.00.
6. Dzień Ojca w piątek, 23 czerwca. Módlmy się w intencji ojców, żyjących i zmarłych.
7. Rok szkolny dobiega końca. Uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy szkół będą dziękować Panu Bogu za łaski udzielone w minionych miesiącach i jednocześnie prosić o Jego opiekę w podczas wakacji. Msze święte będą celebrowane w kościele:

a. dla klas VII i VIII pijarskiej szkoły 22 czerwca, w czwartek, o godz. 16.00,
b. dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w piątek, 23 czerwca, o godz. 7.30,
c. dla uczniów klas 0 + I + II + III pijarskiej szkoły o godz. 8.30,
d. a dla klas IV + V + VI o godz. 10.00.

8. Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w sobotę, 24 czerwca.
9. Burmistrza Mokotowa informuje, że trwa głosowanie na projekty zgłoszone w ramach 10. edycji Budżetu Obywatelskiego. Do 30 czerwca, każdy mieszkaniec Warszawy może wybierać spośród 76. projektów zlokalizowanych na Mokotowie. Wśród nich są udogodnienia komunikacyjne, inwestycje w zieleń miejską i nowe miejsca rekreacji oraz zajęcia edukacyjne i sportowe dla dzieci, dorosłych i seniorów. Głos można oddać przez Internet na stronie: bo.um.warszawa.pl lub przy użyciu formularza w Urzędzie Dzielnicy Mokotów przy ul. Rakowieckiej 25/27. Głosując zmieniamy Mokotów w miejsce, w którym żyje się lepiej, bezpieczniej i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Zachęcamy!