23 lipca 2023 r. – XVI Niedziela zwykła

a. W Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka, którego tematem są słowa: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50).
b. W naszej wspólnocie gościmy młodzież i ich opiekunów z Litwy, Łotwy, Białorusi i Ukrainy, którzy uczestniczyli w 34 Międzynarodowej Parafiadzie w Dzieci i Młodzieży, a teraz mają obóz poparafiadowy w Warszawie i okolicy.
c. w Sanktuarium dobiega końca kilkudniowe Spotkanie Młodzieży Pijarskiej. Są młodzi Bolesławca, Jeleniej Góry, Krakowa, Łowicza i Rzeszowa.

2. Jutro w Portugalii rozpoczynają się 38. Światowe Dni Młodzieży. Pierwsza ich część, w portugalskich diecezjach, będzie trwać do 31 lipca, a druga, centralna, rozpocznie się 1 sierpnia w Lizbonie, a zakończy 6 sierpnia. Ich hasłem są słowa z Ewangelii według św. Łukasz: „Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem” (Łk 1, 39).
3. Modlitwa w intencji Ojczyzny, animowana przez wspólnotę Odrodzenia, w poniedziałek od godz. 14.00.
4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy polskiego narodu w piątek od godz. 15.00. w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
5. W tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

a. Św. Kingę, dziewicę, w poniedziałek.
b. Św. Jakuba, Apostoła, i Św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących we wtorek. W tym dniu błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów po Mszy świętej o godz. 7.30 i 18.00.
c. świętych Joachima i Annę, rodziców NMP, w środę;
d. świętych Martę, Marię i Łazarza w sobotę.

6. Zachęcamy do udziału w ogólnopolskiej Akcji św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km bezwypadkowej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy w różnych częściach świata. Jej organizatorem jest MIVA Polska (Mission Vehicle Association – Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu). Ofiarę można złożyć do skarbony za ławkami lub w przedsionku kościoła. Za przekazaną ofiarę dziękujemy.
7. Wszystkim wyruszającym na urlopy i wakacje życzymy bezpiecznej podróży i owocnego wypoczynku.