20 sierpnia 2023 r. – XX Niedziela zwykła

1. W liturgii będziemy wspominać:

a. św. Piusa X (1835-1914), papieża, jutro, 21 sierpnia. Wydał on dekret o częstszym przystępowaniu do Komunii świętej i pozwolił dzieciom na wcześniejszą Komunię. Nazwano go papieżem dzieci. Jego relikwie mamy w kaplicy.
b. Najświętszą Maryi Panny Królową pojutrze;
c. św. Różę z Limy, dziewicę, w środę, 23 sierpnia;
d. św. Bartłomieja, apostoła, w czwartek, 24 sierpnia;
e. św. Józefa Kalasancjusza, założyciela zakonu pijarów i patrona chrześcijańskich szkół powszechnych, w piątek;
f. Matkę Bożą Częstochowską w sobotę, 26 sierpnia.

2. Msza święta za poległych i pomordowanych mieszkańców Siekierek i Augustówki podczas II wojny światowej w czwartek, 24 sierpnia, na Mszy św. o godz. 18.00. Po liturgii złożenie kwiatów i zapalenia znicza przed tablicą pamiątkową w kruchcie kościoła.
3. Fundacja BO WARTO serdecznie zaprasza na VI. WSPÓLNE SIEKIERKOWSKIE ŚPIEWANIE POWSTAŃCZE, które odbędzie się 28 sierpnia w godz. 18.30 – 20.00 na skwerze u zbiegu ul. Gościniec i Siekierkowskiej (przy Kamieniu Pamięci). Fundacja zapewnia teksty piosenek i akompaniament.
4. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, a po niej okolicznościowe spotkanie. Zapraszamy wszystkich członków Róż Żywego Różańca.
5. Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich pragnie zaproponować samotnym osobom starszym (po 65 roku życia) udział w programie "Twoja obecność pomaga mi żyć". Polega on na regularnych, cotygodniowych spotkaniach wolontariusza z seniorem - wspólnym spędzaniu czasu, rozmowie, spacerze, rozwijaniu zainteresowań. Wolontariusze chcą ofiarować swój czas i uwagę starszym, którzy doświadczają samotności. Chętni mogą się zgłosić od poniedziałku do piątku w godzinach 12-14 pod numerem telefonu 600-615-110. Więcej informacji na stronie stowarzyszenia www.malibracia.org.pl