27 sierpnia 2023 r. – XXI Niedziela zwykła

1. Pragniemy poinformować, że do zespołu duszpasterskiego naszej parafii dołączył o. Rafał Roszer. Przez ostatnie lata był dyrektorem pijarskich szkół w Elblągu. Ojciec Prowincjał mianował go przełożonym tutejszego Kolegium. Serdecznie witamy i życzymy światła Ducha świętego w przewodzeniu wspólnocie i dziełom!
2. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, a po niej członków Róż Żywego Różańca zapraszamy na okolicznościowe spotkanie.
3. Wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła jutro.
4. Adoracja w intencji moralnej odnowy narodu polskiego za wstawiennictwem Bł. kard. Stefana Wyszyńskiego jutro od g. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
5. Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela we wtorek. W archikatedrze uroczystość.
6. W piątek, 1 września, 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlić się będziemy za poległych w obronie Ojczyzny, o pomyślną przyszłość dla Polski i pokój w Ukrainie.
7. Chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00.
8. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
9. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o g. 17.15. Msza św. wynagradzająca o g. 18.00.
10. Msza św. w intencji o. Stefana Wojdy z okazji Imienin w sobotę o g. 18.00.
11. Msza święta z udziałem przedszkolaków w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
12. Przy zaangażowaniu członków Rady Sanktuarium uruchamiamy parafialną kawiarenkę w sali Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Wejście od strony ul. Gościniec. Będzie otwarta w niedziele, począwszy od 3 września, po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00. Zapraszamy!
13. W Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży uroczystość odpustowa i Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024 będziemy przeżywać 10 września. Mszy świętej o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. bp Tadeusz Pikus, a kaznodzieją będzie o. Roman Tomanek, oblat Maryi Niepokalanej. Zapraszamy!
14. Fundacja BO WARTO serdecznie zaprasza na VI. WSPÓLNE SIEKIERKOWSKIE ŚPIEWANIE POWSTAŃCZE, które odbędzie się jutro, 28 sierpnia, w godz. 18.30 – 20.00 na skwerze u zbiegu ul. Gościniec i Siekierkowskiej (przy Kamieniu Pamięci). Fundacja zapewnia teksty piosenek i akompaniament.
15. Zmarła BARBARA TERESA JANISZEWSKA, l. 86, mieszkała przy ul. Polskiej. Msza św. pogrzebowa w naszym kościele w czwartek, 31 sierpnia, o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!....