3 września 2023 r. – XXII Niedziela zwykła

1. List pasterski KEP z okazji XIII Tygodnia wychowania – odczytać!
2. Adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej.
3. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od g. 15.00 w kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
4. Msza św. z udziałem przedszkolaków dzisiaj o godz. 16.00.
5. Różaniec święty z wypominkami dzisiaj o godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00.
6. Rozpoczęcie roku szkolnego jutro, 4 września. Zapraszamy na Mszę świętą w kościele, zwłaszcza uczniów, ich rodziców i opiekunów, oraz nauczycieli i pracowników administracji:

- o godz. 7.30 – ze Szkoły Podstawowej Nr 3;
- o godz. 8.30 – z Pijarskiej SP kl. 0, I, II, III;
- o godz. 10.30 – z Pijarskiej SP kl. kl. IV, V, VI, VII i VIII.
Będziemy dziękować Panu Bogu za wakacje i prosić o Jego błogosławieństwo w kolejnym roku nauki.

7. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek, 5 września o godz. 19.00
8. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w piątek, 8 września.
9. Spotkanie dla ministrantów oraz chłopców od III kl. szkoły podstawowej, którzy chcą dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza, w sobotę, 9 września, o godz. 10.00. Zbiórka przy recepcji kolegium, ul. Gwintowa 3.
10. Przy zaangażowaniu członków Rady Sanktuarium uruchamiamy parafialną kawiarenkę w sali Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Wejście od strony ul. Gościniec. Będzie otwarta w niedziele, począwszy od 3 września, po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00. Zapraszamy!.
11. Polecamy wystawę poświęconą rodzinie Ulmów, przygotowaną przez Fundację „Bo Warto”. Dziękujemy!
12. W Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży uroczystość odpustowa i Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024 będziemy przeżywać 10 września. Mszy świętej o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. bp Tadeusz Pikus, a kaznodzieją będzie o. Roman Tomanek, oblat Maryi Niepokalanej. Zapraszamy!
13. Rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii. Zapraszamy na nią osoby pełnoletnie, a młodsze z prawnym opiekunem. Wyjazd sprzed kościoła 16 września o godz. 8.30. Po dotarciu do celu będzie Msza Święta, zwiedzenie tamtejszego muzeum i posiłek. Obowiązują zapisy. Kontakt do osób odpowiedzialnych za wyjazd: 607 867 315 oraz 606 100 783
14. Msza święta i spotkanie dzieci, które rozpoczyną przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii świętej 17 września o godz. 16.00.
15. Zmarł JERZY MIERZEJWEWSKI, l. 64, mieszkał przy ul. Nadrzecznej. Msza św. pogrzebowa w kościele Św. Karola Boromeusza na Powązkach, w środę, 6 września o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!....