10 września 2023 r. – XXIII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży święto patronalne, rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 oraz XIII Tygodnia Wychowania. Kaznodzieją jest o. Roman Tomanek, oblat Maryi Niepokalanej, pracownik naukowo-dydaktyczny na UKSW. Mszy świętej o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. bp Tadeusz Pikus, biskup drohiczyński senior.
2. W Markowej na Podkarpaciu beatyfikacja Czcigodnych Sług Bożych Rodziny Ulmów dzisiaj o godz. 10.00. U nas wystawa im poświęcona, przygotowaną przez Fundację „Bo Warto”. Dziękujemy i polecamy
3. Msza św. z udziałem chorych jutro, 11 września o godz. 11.00,
4. Modlitwa w intencji Ojczyny animowana przez wspólnotę Odrodzenie jutro od godz. 14.00.
5. Święto Najświętszego Imienia Maryi12 września. Jest to patronalne święto Zakonu Pijarów.
6. Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła w środę.
7. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w czwartek, 14 września.
8. Wspomnienie NMP Bolesnej w piątek, 15 września. Spotkanie męskiej wspólnoty Wojownicy Maryi o g. 18.00.
9. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
10. Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa w sobotę.
11. Modlitewne czuwanie „Pod płaszczem Maryi” w sobotę przed trzecią niedzielą miesiąca: Różaniec św. o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00, a po niej adoracja. Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, kończąca czuwanie.
12. Parafia organizuje rowerową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii. Zapraszamy na nią osoby pełnoletnie, a młodsze z prawnym opiekunem. Odbędzie się ona w sobotę, 16 września br. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.30. Po dotarciu do celu Msza Święta przy grobie Świętego, zwiedzenie muzeum i posiłek. Obowiązują zapisy. Kontakt do osób odpowiedzialnych za wyjazd: 607 867 315 oraz 606 100 783.
13. Msza święta i spotkanie dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii świętej w niedzielę 17 września o godz. 16.00.
14. Katecheza dla młodzieży, która kontynuuje przygotowanie do sakramentu bierzmowania (Rok II), w niedzielę, 24 września, o godz. 16.00.
15. Spotkanie młodzieży, która rozpocznie przygotowanie do bierzmowania oraz ich rodziców - 1 października o g. 16.30. Zapraszamy uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Rafał Petkowicz.
16. 39 Ogólnopolska pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23 i 24 września br. Zachęcamy do udziału!
17. Fundacja Bo Warto, Dom Kultury Dorożkarnia, Szkoła Podstawowa Nr 3 i Lokalni Partnerzy zapraszają na XII Święto Siekierek w niedzielę 17 września w godz. 16.00 – 19.00 na boisku przy Szkole Nr 3. Więcej szczegółów na stronach internetowych organizatorów.
18. Polecamy kolejny numer Gazety Siekierkowskiej z artykułem o. Jana Taffa, b. proboszcza.
19. Zmarli:

1. Janina Teodora Wątroba, l. 94, mieszkała przy ul. Bartyckiej. Msza św. pogrzebowa w naszym kościele we wtorek, 12 września, o godz. 10.30.
2. Ewa Pisaniec, l. 71, mieszkała przy ul. Polskiej. Pogrzeb na Woli 13 września.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!....