1 Października 2023 r. – XXVI Niedziela zwykła

a. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św.
b. Rozpoczęcie przygotowania kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców o g. 16.30. Zapraszamy uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych.
c. Rozpoczęcie nabożeństw różańca św. o godz. 17.15. Inne cykliczne nabożeństwa będą łączone z tą modlitwą. Osoby praktykujące tę modlitwę zapraszamy do wspólnoty Róży Żywego Różańca. Zachęcamy również do odmawiania różańca w rodzinie.
d. Msza św. za zmarłych poleconych wypominkami dzisiaj o godz. 18.00.

2. Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów jutro, 2 października.
3. Adoracja eucharystyczna dla uczczenia pierwszego objawienia się Matki Bożej na Siekierkach we wtorek od godz. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
4. Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu (1182-1228), zakonnika, w środę.
5. W tym roku przypadka 250. rocznica śmierci ks. Stanisława Konarskiego, pijara, który w XVIII wieku przeprowadził reformę pijarskich szkół w Polsce. Z tej okazji Msza św. w katedrze polowej WP 4 października godz. 9.00 + sesja naukowa w akademickim teatrze Kolegium Nobilium przy ul. Miodowej i spektakl przedstawiający tragedię „Epaminondas” autorstwa ks. Konarskiego.
6. Pijarska szkoła w Warszawie świętuje 30. Rocznicę swego powstania. Msza Św. dziękczynna będzie celebrowana w czwartek, 5 października, o godz. 11.00 w tutejszym kościele.
7. Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej (1905-1938), dziewicy, w czwartek.
8. W piątek nawiedzimy chorych z posługą sakramentalną po godz. 9.30.
9. Wspomnienie NMP Różańcowej w sobotę, 7 października.
10. Nabożeństwo różańcowe w pierwszą sobotę miesiąca o 17.15. i Msza św. wynagradzająca Wszechmogącemu Bogu za bluźnierstwa przeciw NMP o godz. 18.00.
11. W tym roku przypada 25 rocznicę śmierci o. Edwarda Szajora, budowniczego tutejszego kościoła i kolegium. Msza święta w jego intencji w przyszłą niedzielę o godz. 9.30.
12. Msza święta z udziałem pijarskich przedszkolaków w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
13. Spotkanie Kręgu Domowego Kościoła w przyszłą niedzielę. Chcielibyśmy, aby w naszej parafii zawiązała się druga wspólnota tego Ruchu, który jest rodzinna gałęzią wspólnoty Światło-Życie. Zapraszamy małżonków. Informacji udziela o. Proboszcz.
14. VII Nocna Droga Różańcowa odbędzie się w nocy z 6/7 października br. Rozpoczęcie Mszą św. w tutejszym Sanktuarium o godz. 21.00. Później przejście ulicami Stolicy. Zakończenie w kościele Matki Bożej Pompejańskiej, przy ul. Myśliborskiej ok. g. 8.00. Zapraszamy do udziału wraz z jej organizatorami: Zakonem Rycerzy św. Jana Pawła II i Żołnierzami Chrystusa. Więcej informacji na afiszu i stronie: https://diecezja.waw.pl/wydarzenie/vii-nocna-droga-rozancowa/
15. XIII Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej odbędzie się w kościele dominikanów na Służewie w sobotę 7 października br. Zachęcamy do udziału czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza członków Żywego Różańca. Szczegóły na plakacie.
16. Fundacja BO WARTO organizuje RODZINNĄ HISTORYCZNĄ GRĘ PLENEROWĄ, która odbędzie się w niedzielę 8 października w godz. 15.00 – 18.00. To ciekawa edukacyjna zabawa, wspaniała atmosfera z bigosowym poczęstunkiem na koniec. Rejestracja telefonicznie: 602-228-732 lub mailem: gra@fundacjabowarto.pl. Szczegółowe informacja na stronie Fundacji.