8 października 2023 r. – XXVII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj

a. List pasterski Episkopatu Polski zapowiadający obchody 23 Dnia Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II – Cywilizacja życia” – odczytać!
b. Gościmy stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z tytułu Dnia Papieskiego. Prosimy ich o świadectwo, a następnie przeprowadzenie zbiórki ofiar na Fundusz Stypendialny, za które dziękujemy!
c. Msza święta za śp. o. Edwarda Szajora, budowniczego tutejszego zakonnego domu i kościoła w 25 rocznicę jego śmierci o godz. 9.30.
d. Msza święta z udziałem pijarskich przedszkolaków dzisiaj o godz. 16.00.
e. Spotkanie Kręgu Domowego Kościoła. Zapraszamy małżeństwa do wspólnoty, która jest rodzinną gałęzią ruchu Światło-Życie. Informacji udziela o. Proboszcz.

2. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.15. Inne cykliczne nabożeństwa będą łączone z tą modlitwą. Panie i Panów, którzy regularnie odmawiają tę modlitwę zapraszamy do wspólnoty Róży Żywego Różańca. Zachęcamy również do różańca rodzinnego.
3. Msza św. z udziałem chorych w środę, 11 października, o godz. 11.00.
4. Modlitewno-formacyjne spotkanie Wojowników Maryi w piątek, 13 października, od godz. 19.00.
5. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
6. XXIII Spotkanie Młodzieży Pijarskiej odbędzie się w przyszły weekend w Krakowie. Informacji udziela o. Rafał.
7. Spotkanie dla kandydatów i członków Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o 10.00.
8. Doroczna pielgrzymka Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” do tutejszego Sanktuarium w sobotę o godz. 11.30.
9. Czuwanie modlitewne „Pod Płaszczem Maryi” w sobotę. Różaniec św. o godz. 17.15, Msza św. o godz. 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza św. ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
10. Dzień Edukacji Narodowej w sobotę. Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha świętego i wytrwałości w wymagającej i ważnej pracy. Niech wdzięczność uczniów i ich rodziców będzie dla Was najwyższą nagrodą i źródłem satysfakcji.
11. Msza święta i spotkanie dzieci w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
12. Fundacja BO WARTO zaprasza na RODZINNĄ HISTORYCZNĄ GRĘ PLENEROWĄ, która odbędzie się dzisiaj w godz. 15.00 – 18.00. Rejestracja telefonicznie: 602-228-732 lub mailem: gra@fundacjabowarto.pl. Szczegółowe informacje na stronie Fundacji.
13. Swoich Zmarłych możemy polecić modlitwie Kościoła przez wypominki. W ich intencji listopadzie odmawiamy codziennie Różaniec św. i w piątki celebrujemy Mszę św. o g. 18.00. W ciągu roku robimy to w pierwsze niedziele miesiąca. Formularze są wyłożone na stoliku z prasą.