22 października 2023 r. – XIX Niedziela zwykła

1. W Rzymie trwa Synod Biskupów o synodalności, który wkroczył w czwarty blok tematyczny zatytułowany „Uczestnictwo, zarządzanie i władza”. Chodzi w nim o refleksję nad procesami, strukturami oraz instytucjami, jakie powinny być obecne w misyjnym Kościele synodalnym. Módlmy się o dobre owoce tego zgromadzenia.

2. 97 Światowy Dzień Misyjny, którego hasłem są słowa: „Misje sercem Kościoła”. Ojciec święty Franciszek opublikował okolicznościowe orędzie. Zachęcamy do lektury. To dzień modlitwy i materialnego wsparcia misji na świecie. Do skarbony za ławkami możemy złożyć dar na odbudowę spalonego kościoła w Chile. Dziękujemy! We współpracy z księżmi sercanami prowadzimy także zbiórkę monet polskich i zagranicznych, które wyszły z obiegu oraz zegarków tarczowych, telefonów komórkowych i tabletów, które mogą być przeznaczone do recyklingu. Uzyskane środki będą przeznaczone na realizację misyjnych projektów. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i w gablocie.

3. Dzisiaj spotkanie małżeństw, które należą do wspólnoty Équipes Notre-Dame. To największym na świecie katolicki ruch duchowości małżeńskiej, którego celem jest pomaganie małżonkom w dążeniu do świętości.

4. Nadto dzisiaj:

a. Katecheza dla młodzieży, która drugi rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, o godz. 16.30.
b. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału, oraz do indywidualnego i rodzinnego odmawiania tej modlitwy.
c. doroczne liczenie wiernych uczestniczących w liturgii Mszy św. i przystępujących do Komunii. Dane są przekazywane do Instytutu Statystyki Kościoła.

5. Ojciec Święty Franciszek, wobec wojny w Ukrainie i konfliktu na Bliskim Wschodzie, prosi, byśmy w najbliższy piątek podjęli post, modlitwę i pokutę w intencji pokoju.

6. Modlitwa w intencji moralnej odnowy narodu polskiego za wstawiennictwem do Bł. Stefana Wyszyńskiego, w sobotę od g.15.00.

7. Liturgiczne wspomnienie św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w sobotę. Msza św. w intencji o. Proboszcza o godz. 18.00.

8. Warsztaty ewangelizacyjne „Talitha kum” dla młodych do 35 roku życia, prowadzone przez wspólnotę Przymierze w sanktuarium w najbliższy weekend. Polecamy!

9. Zmarłych możemy polecić modlitwie Kościoła przez wypominki. Formularze są wyłożone na stoliku z prasą. Wypełnione prosimy przekazać w zakrystii lub kancelarii. W intencji Zmarłych w listopadzie odmawiamy codziennie Różaniec św. i w piątki celebrujemy Mszę św. o godz. 18.00. W ciągu roku czynimy to w pierwsze niedziele miesiąca.