12 listopada 2023 r. – XXXII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Bliskim Wschodzie: Syria, Irak, Liban, Ziemia Święta. Jest potrzeba duchowej i materialnej pomocy, by ziemia, która pamięta początki chrześcijaństwa, pozostała domem naszych Braci i Sióstr, którzy mimo wojny, biedy i zagrożenia życia nie emigrują, mówiąc tu jest nasz dom. Ofiary na ich wsparcie można złożyć do skarbony za ławkami. Dziękujemy!
2. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania – ROK I – dzisiaj o godz. 16.00.
3. Różaniec św. za zmarłych, poleconych wypominkami odmawiamy codziennie o godz. 17.30.
4. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy wspominać w liturgii:

a. pierwszych polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (†1003), eremitów i misjonarzy, jutro,
b. św. Alberta Wielkiego (+1280), biskupa i doktora Kościoła, w środę,
c. NMP Ostrobramską, Matkę Miłosierdzia, w czwartek, 16 listopada. Jest to święto patronalne parafii na Stegnach, księży marianów,
d. św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę, w piątek. Jest patronką elżbietanek, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Niemiec i Węgier. Mamy jej relikwiami,
e. bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę, patronkę młodzieżowego Ruchu Czystych Serc w sobotę.

5. Msza św. za zmarłych poleconych wypominkami w piątek o godz. 18.00.
6. Czuwanie modlitewne „Pod płaszczem Maryi” w sobotę. Msza św. o godz. 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza św. ku czci NMP.
7. VII Światowy Dzień Ubogich w przyszłą niedzielę. I z tej okazji będzie zbiórka ofiar na rzecz biednych w parafii.
8. Msza św. i spotkanie w ramach przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
9. Prowadzimy zapisy na dodatkową katechezy przy parafii, jako poszerzenie szkolnych lekcji religii. Rodziców zainteresowanych tą formacją, prosimy o zgłoszenie dziecka w zakrystii lub kancelarii.
10. Ponawiamy informację, że prowadzimy zbiórkę monet polskich i zagranicznych, które wyszły z obiegu oraz zegarków tarczowych, telefonów komórkowych i tabletów, które mogą być przeznaczone do recyklingu. Uzyskane środki będą przeznaczone na realizację misyjnych projektów. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i w gablocie.
11. Zapraszamy do kawiarenki (po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00).
12. Zmarła ZOFIA JÓZEFA MALINOWSKA, l. 91, mieszkała przy ul. Polskiej. Msza pogrzebowa w naszym kościele 15 listopada o godz. 10.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…