26 listopada 2023 r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

a. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż po Mszy św. o godz. 8.00.
b. W sanktuarium odbywają się rekolekcje dla dorosłych Ruah prowadzone przez Przymierze Miłosierdzia.
c. 38. Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem Radując się w nadziei. Spotkanie Młodych Archidiecezji Warszawskiej odbyło się wczoraj w Świątyni Bożej Opatrzności.
d. Orszak Chrystusa Króla przejdzie w centrum Stolicy. Rozpocznie go Msza św. w archikatedrze Św. Jana Chrzciciela o godz. 12.30. Następnie przemarsz do bazyliki Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. Więcej informacji na afiszu.

2. Różaniec św. w intencji zmarłych, poleconych wypominkami odmawiamy w listopadzie codziennie o godz. 17.30.
3. W liturgii: Dzień Opiekę Świętego Józefa Kalasancjusza jutro, a Świętego Andrzeja Apostoła w czwartek.
4. Zbiórka dla ministrantów w sobotę, 2 grudnia, wyjątkowo o godz. 9.00.
5. Za tydzień rozpoczniemy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”
6. Fundacja BO WARTO zaprasza na Jubileusz MAŁEJ AKADEMII SIEKIERKOWSKIEJ. Uroczystość odbędzie się w sobotę 2 grudnia w g. 16.00–18.00 w Centrum Astronomicznym PAN przy ul. Bartyckiej 18. W programie krótkie wykłady/pokazy z aktywnym udziałem dzieci i Rodziców, quizy wiedzy z niespodziankami i oczywiście jubileuszowy tort dla wszystkich. Zaproszenia są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Szczegółowe informacje na stronie Fundacji.
7. W minioną niedzielę kwesta na wsparcie biednych w naszej parafii wyniosła 4.600 zł. Bardzo dziękujemy!
8. Drodzy Parafianie, w sieci pojawiła się strona aligion.app, która tworząc podstrony warszawskich parafii i kościołów, oferuje usługi typu: “zamów nabożeństwo”, “wesprzyj parafię”. Jest już pewne, że kilka parafii tam funkcjonujących nie podpisywało żadnych umów z organizatorami tego przedsięwzięcia, dlatego prawdopodobnie mamy do czynienia z systemową próbą wyłudzenia. Intencje tam zamówione nie trafiają do duszpasterzy, jak również pieniądze tam wpłacone nie trafiają docelowo do parafii, wbrew intencjom ofiarodawców. Prosimy o rozwagę.
9. Dziś gościmy p. Izabellę Dembińską, prezes Fundacji Jestem, która prowadzi Dom Opieki na Augustówce dla chorych na nowotwory, będących w trakcie onkologicznego leczenia lub po jego zakończeniu, ale poruszających się samodzielnie. Prosimy o więcej informacji.
10. Zapraszamy do kawiarenki (po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00).
11. Zmarł JACEK ŚWIDERSKI, l. 59. Mieszkał przy ul. Bartyckiej. Jego pogrzeb odbędzie się w środę na Wojskowych Powązkach. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….