I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

a. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św.
b. Po adoracji błogosławieństwo opłatków wigilijnych, które rozprowadzają Panie z Caritas.
c. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania – Rok II przygotowania o godz. 16.30
d. Różaniec św. w intencji zmarłych, poleconych wypominkami odmawiamy o godz. 17.30 i Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.

2. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski program pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.
3. Roraty, czyli Msze św. ku czci Matki Bożej będziemy celebrować w dni powszednie Adwentu o godz. 7.00. Będziemy na nich zgłębiać konkretne obrazy Kościoła, o których mówi Pismo Święte, tradycja i liturgia. Zapraszamy wszystkich, w tym dzieci!
4. Posiedzenie Rada Sanktuarium, w poniedziałek o godz. 19.00.
5. W liturgii wspomnienie: Św. Barbary, dziewicy i męczennicy, jutro; Św. Mikołaja, biskupa Miry w środę i Św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła w czwartek.
6. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Godzina Łaski, w piątek o godz. 12.00. Msza św. będzie połączona z aktem zawierzenie Polskiej Prowincji Pijarów Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny oraz odnowienie aktu zawierzenia
7. Adwentowy Dzień skupienia dla pracowników Kolegium w sobotę.
8. Finał Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego Giętkie pióro, organizowanego przez Stowarzyszenie Parafiada w sobotę.
9. Uczniowie i nauczyciele Pijarskiej Szkoły zapraszają na Świąteczny Kiermasz w sobotę 9 grudnia do nowego gmachu szkoły przy ul. Gościniec 1. w godzinach 13.00-16.00. Zebrane środki zostaną przekazane na charytatywny cel: „DOMY SERCA” w Peru.
10. W przyszłą niedzielę, 10 grudnia:

a. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Złożone ofiary przekażemy Parafii w Oczakowie nad Morzem Czarnym, między Krymem a Odessą. Proboszczem tam jest pijar o. Kazimierz Wójciak.
b. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
c. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania – Rok I przygotowania o godz. 16.30.

11. Drodzy Parafianie, wraz z Adwentem rozpoczynamy przygotowanie do wizyty duszpasterskiej w styczniu 2024 roku. Udamy się z modlitwą i błogosławieństwem do rodzin na podstawie wcześniejszego zaproszenia. Można je przekazać, wypełniając formularz, który jest wyłożony na stoliku przy zakrystii lub mailowo z podaniem swojego imienia i nazwiska, dokładnego adresu i numeru telefonu. Zgłoszenia przyjmujemy do 24 grudnia br. Po ich weryfikacji ogłosimy plan kolędy. Administratorem danych osobowych jest Parafia NMP Królowej Wyznawców.
12. W Warszawie jest wyjątkowa wystawa. Na błonach Stadionu Narodowego możemy zobaczyć Kaplicę Sykstyńską w oryginalnych rozmiarach. Organizatorzy dzięki najnowocześniejszym technologiom pokazują trzech salach detale Kaplicy. Zaproponowano nam 3 terminy, jest to:
5 grudnia o godz. 10.00,
7 grudnia o godz. 14.00
i 9 grudnia o godz. 16.00.
Zwiedzanie trwa około 1,5 godziny. Przy grupie 20 osobowej cena biletu wynosi 69 zł za osobę od poniedziałku do piątku, a 79 zł w soboty i niedzielę. Opłata w kasie w dniu zwiedzania. Ta stoliku są wystawione listy na w/w terminy. Zachęcam do wpisania się na listę!
13. Centrum Pomocy przy ul. Polskiej 33 zwraca się z prośbę do naszej Parafii o przekazanie nieużywanych a dobrych, ciepłych, męskich butów na zimę. Można je dostarczyć pod wspomniany adres lub na parafię. Darczyńcom z góry dziękujemy!
14. Zmarł HENRYK POWAŁKA, lat. 85, mieszkał przy ul. Bartyckiej. Jego pogrzeb odbędzie się w środę na Cmentarzu Północnym o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
15. Zapraszamy do kawiarenki (po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00).