III Niedziela zwykła – 21 stycznia 2024 r.

a. Kontynuacja Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego” (Łk 10,27).
b. Niedziela Bożego Słowa.

2. Liturgiczne wspomnienia w tym tygodniu:

a. Św. Wincentego Pallottiego, kapłana, w poniedziałek,
b. Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, w środę,
c. Nawrócenie Świętego Pawła, Apostoła Narodów, w czwartek,
d. Świętych Tymoteusza i Tytusa, Biskupów, w piątek,
e. Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa, w sobotę.

3. 11. rocznica śmierci kard. Józefa Glempa, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, Prymasa Polski, przypada we wtorek, 23 stycznia. Mszy św. w jego intencji w tym dniu o godz. 19.00 w archikatedrze warszawskiej będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.
4. XXIV Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce również w piątek. Tegoroczne hasło brzmi „Chrześcijanie i muzułmanie: promotorzy miłości i przyjaźni”. Centralne uroczystości odbędą się w Łodzi.
5. W przyszłą niedzielę:

a. Zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00,
b. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy polskiego narodu przez wstawiennictwo Bł. Stefana Wyszyńskiego od godz. 15.00,
c. Spotkanie małżeństw z Domowego Kościoła,
d. Koncert kolęd w wykonaniu Chórów: „Con Forza”, „Canto Pio”„Laudemeus Cantum” o godz. 19.00.

6. Kolejna edycja Tygodnia Małżeństwa odbędzie się w Warszawie w kościele Wszystkich Świętych przy Placu Grzybowskim dniach 7-14 lutego 2024 r. To wydarzenie służy promowaniu małżeństwa, umacnianiu w powołaniu małżeńskim i budowaniu bliskości w relacji. W programie przewidziano warsztaty i konferencje, ale też czuwanie modlitewne, randkę małżeńską z dialogiem i inne propozycje. Więcej informacji i zapisy na stronie: wsercustolicy.pl
7. Zasadniczo zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Wszystkim, którzy nas zaprosili i przyjęli dziękujemy. Dziękujemy za:

a. wspólną modlitwę i rozmowę,
b. przekazane informacje,
c. zgłoszone uwagi i propozycje.
d. Złożone ofiary.
Wasze domy niech się cieszą Bożą opieką i będą pełne miłości i pokoju!

8. Kancelaria parafii znów będzie czynna rano i wieczorem.
9. Kawiarenka dzisiaj z powodu ferii jest nieczynna. Przepraszamy!
10. Dziś Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Wszystkim Seniorom dziękujemy za miłość, cierpliwość, serdeczność i wsparcie, oraz życzymy dobrej kondycji fizycznej, psychicznej i duchowej.