VI Niedziela zwykła – 11 lutego 2024 r.

a. 32 Światowy Dzień Chorego. Temat papieskiego orędzia brzmi: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam. Leczyć chorego poprzez leczenie relacji.” Zachęcamy do lektury.
b. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
c. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
d. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – I rok przygotowania - o godz. 16.30,

2. W najbliższą środę – Popielec i rozpoczniemy Wielki Post. Msze Święte w kościele z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia o godzinie 7.30, 8.15 z udziałem uczniów, 18.00 i 19.30. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o solidarność z ofiarami wojny w Ukrainie, będzie prowadzona pieniężna zbiórka.
3. W tym dniu wstrzemięźliwość od mięsnych potraw obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia, bez górnej granicy wieku, a post ścisły tych, którzy ukończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60.
4. Czwarte przykazanie kościelne zobowiązuje nas, byśmy we wszystkie dni Wielkiego Postu powstrzymali się od udziału w zabawach.
5. W środę rozpoczniemy także:

a. Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty, które trwać będą do niedzieli,
b. Modlitwę w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych w Warszawie,
c. okres Komunii świętej wielkanocnej.

6. Krąg Biblijny w czwartek o godz. 19.00 w kawiarence.
7. Dzień modlitwy i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich w piątek.
8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 8.15 z udziałem uczniów, 17.15 i 19.30.
9. Zbiórka ministrantów i dla kandydatów do LSO w sobotę o g. 10.00
10. Czuwanie modlitewne „Pod płaszczem Maryi” w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.
11. Msza św. przygotowująca dzieci do pierwszej Spowiedzi i Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 wraz z poświęceniem medalików i modlitewników.
12. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15. Za udział Drodze Krzyżowej bądź Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
13. Ksiądz proboszcz Parafii M.B. Pompejańskiej dziękuje tym z Was, którzyście swoimi datkami wsparli budowę ich kościoła na sumę 6.730PLN.
14. Członkowie Rady Osiedla Siekierki zbierają dzisiaj podpisy pod petycją domagającą się przywrócenia drewnianych krzyży powstańczych na Kopcu Powstania Warszawskiego wzdłuż schodów, które prowadzą na szczyt. W wyniku modernizacji Kopca krzyże usunięto. Zachęcamy do złożenia podpisu.
15. Klub Filary zaprasza mamy na spotkanie z Anną Świeżewską, moderatorką Akademii Familijnej w piątek 16 lutego o godz. 19.30 przy ul. Gościniec 12. Temat spotkania: „BYĆ BARDZIEJ MIEĆ MNIEJ – czyli jak uczyć dzieci i siebie umiaru i radości bycia dla innych?" Polecamy!
16. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00