III Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024 r.

a. Przypada 17. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie, a jutro Dzień Jego Imienin. Wspierajmy go swoją modlitwą.
b. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
c. Spektakl dla dzieci „Zima w Bullerbyn” w wykonaniu uczniów, w reżyserii p. Beaty Zaborek sali teatralnej po Mszy św. o godz. 11.00.
d. Msza św. z udziałem dzieci, które się przygotowują do I Spowiedzi i Komunii św. o g. 16.00.
e. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania – ROK II przygotowania, o godz. 16.30.
f. Koronka i adoracja dziękczynna za objawienia Pana Jezusa i Matki Bożej na Siekierkach w kaplicy Królowej Wyznawców od godz. 15.00-17.00.
g. Gorzkie Żale o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału.

2. Wspomnienie św. Faustyna Migueza, pijara w piątek i pielgrzymka pijarskich klas ósmych do Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 8.15, 17.15 i 19.30.

4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii:

a. dla uczniów klas 0-III w dniach 11-13 marca, poprowadzi o. Dominik Bochenek SP.
b. dla uczniów klas IV-VIII w dniach 4-6 marca, poprowadzą o. Jacek Wolano. Rafał Stenka.
c. dla ogółu wiernych w dniach 10-13 marca, poprowadzi ks. Robert Bielawski, kapłan diecezji legnickiej. Rozpoczniemy je w sobotę o godz. 18.00. W niedzielę nauki na każdej Mszy św., a od poniedziałku do środy na Mszach świętych o godz. 8.15, 18.00 i 19.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

Módlmy się o światło i moc Ducha Świętego dla prowadzących duchowe ćwiczenia i dla nas, którzy będziemy w nich uczestniczyć.

5. Koncert Pasyjny w wykonaniu chorów Con Forza, Canto Pio oraz Laudemus Cantum w sobotę, 9 marca, po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Trwa modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych w Warszawie. Terminarz oraz ramowy program dnia modlitwy na niedziele i dni powszednie na tablicy ogłoszeń.

7. Warszawscy alumni prowadzą nabożeństwo adoracji krzyża w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu w piątki Wielkiego Postu. Nabożeństwo rozpoczyna się o godz. 20:00. W pierwszej godzinie rozważania prowadzą klerycy, a w drugiej jest cisza i czas na osobistą modlitwę, adorację.

8. Rada Osiedla Siekierki informuje, że w dniu 28 lutego złożyła w Zarządzie Zieleni m.st. Warszawy, a także w Urzędzie Dzielnicy Mokotów Petycję przywrócenia powstańczych krzyży na Kopcu Powstania Warszawskiego. Petycję podpisały 626 osoby, za co dziękujemy. Będziemy informować o dalszym toku działań.

9. Polecamy prasę katolicką i kolejny numer Gazety Siekierkowskiej.

10. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00.

11. Zmarli:

a. ALICJA KOWALSKA, l. 71, mieszkała przy ul. Gąsocińskiej. Msza św. pogrzebowa już się odbyła.
b. STANISŁAWA JANUSZEWSKA, l. 79, mieszkała przy ul. Melomanów. Jej pogrzeb jutro na Cmentarzu Północnym.
c. JÓZEFA KRYSTYNA ŻACZEK, l. 76, mieszkała przy ul Daktylowej. Pogrzeb na Cmentarzu Północnym.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….